Üks suve suuremaid takistussõiduvõistlusi – Kasemäe Karikas

Anni Kaljund ja GG Felicia. Foto: Celin Lannusalu

Möödunud nädalavahetusel, 8.-9.juunil toimus suurejooneline takistussõiduvõistlus Kasemäe Tallis. Sarnaselt eelmisele aastale, olid ka sel korral auhinnad magusad. Kahel tihedal võistluspäeval toimus kokku koguni kaksteist parkuuri kõrgustel 75-140 cm, kus tehti üle 500 stardi. Võistluse raames toimusid ka mitmete karikasarjade järjekordsed etapid, teiste hulgas ka Land Rover Trophy II etapp. Viimasest saab lähemalt lugeda juba Hobumaailmas ilmunud artiklist.

Laupäeval viidi läbi viis parkuuri. Võistluspäeva alustati handicap sõiduga kõrgustel 95/105 cm. Harrastajate arvestuses oli stardis kakskümmend viis paari, neist kümme lõpetas raja puhta sooritusega. Võidu viisid koju Valentin Hodźajan (RK Ruila Tall) ja Juta. Teisel positsioonil lõpetasid Merle Tamm (RK Ruila Tall) ja Bahhe, kolmandad olid Merlin Erm (Vändra RSK) ja Crosser. Avatud arvestuses olid parimad Katrin Liivamägi (RSK Simon) ja Mon Roberta.

Sarnaselt eelmisele parkuurile, võisteldi ka 110 cm rajal kahes arvestuses. Avatud arvestuse võidu noppisid Anni Kaljund (RK Ruila Tall) ja GG Felicia. Teise positsiooni hõivasid Riinu Rahuoja (Hiiumaa RSK) ja Baron Abruka. Kolmanda koha said Karl Urmas Sepp (Tallinna RSK) ja Velikaja Luga. Harrastajate arvestuses olid parimad eelmise harrastajate sõidu teise koha omanikud Merle Tamm (RK Ruila Tall) ja Bahhe.

Harrastajate 110 cm parkuuri võitjad Merle Tamm ja Bahhe. Foto: Celin Lannusalu

Ka 120 cm parkuuris võisteldi kahes arvestuses. Avatud klassi arvestuses osales 38 paari, kusjuures vigadeta sõite oli üksteist. Parima tulemuse said kirja Kert Joandi (Tondi RSK) ja Firenze.

Eggersmann Juunioride Suvekarika IV etapil oli stardis kaksteist paari, kellel tuli läbida 120 cm rada. Vigadeta sooritusi oli sel korral vaid kaks. Kiirema ajaga said esikoha Frida Jones (FIN) ja Wictoria, teised olid Kertu Kütt (Tartumaa RSK) ja Clarisa. Ühe veaga lõpetasid kolmandal kohal Mia Mai Laisaar (SA Tallinna RK) ja Dynamit.

Põnevas Speed and Music kiirusparkuuris kõrgusel 115 cm noppis kaksikvõidu Anni Kaljund (RK Ruila Tall) hobustega Brezee ja GG Felicia. Kolmanda koha sai Paul Argus (Tondi RSK) Farinoga.

Laupäevane võistluspäev lõpetati ümberhüpetega 130 cm rajaga, kus oli võitu püüdmas kakskümmend neli paari. Põhiparkuuri lõpetas vigadeta viis paari, neist kolm lõpetas ka ümberhüpped puhtalt. Kiireimad olid Paul Argus (Tondi RSK) ja Renessin. Teise ja kolmanda tulemuse sai kirja Berit Lehtsaar (Tartu Ratsakool) hobustega Solei Solei ja B C Qastania.

Paul Argus hobusega Renessin ja Kullo Kender Landrover Trophy II etapi autasustamisel. Foto: Celin Lannusalu

Pühapäevane võistluspäev algas juba kell kaheksa hommikul. Esimese võistlusklassina toimus 110 cm puhtus-kiirus parkuur. Esikoha said Helena Ringo (Audruranna RSK) ja Kaid.

Tõusva raskusega ja jokkeriga 125 cm sõidus oli end proovile panemas 42 paari. Parima tulemusega lõpetasid Janely Saar (Pärnumaa RSK) ja Ilsonne V Bareelhof. Teise tulemuse said kirja Kertu Klettenberg (RK Ruila Tall) ja D.Lady. Kolmanda koha said Berit Lehtsaar (Tartu Ratsakool) ja Solei Solei.

Fair Play Ponikarika III etapi kolmes parkuuris tehti 124 starti. Väikese Ringi ja Mini Cup osalejad hüppasid 65/75 cm parkuuri. Võistlustules oli 40 paari, puhtaid sooritusi oli kakskümmend neli. Parima tulemuse said kirja Grete Laasnurm (Tondi RSK) ja Olympia. Teise tulemuse sõitsid Heidi Murel (Tondi RSK) ja Manny. Kolmandad olid Eeva Johanna Vasar ja Hälder.

Mini Cup’i parimad. Foto: Celin Lannusalu

Kuuskümmend kolm paari startis Fair Play karikasarja Keskmise Ringi sõidus kõrgustel 85/90 cm. Parima tulemuse said kirja Catreen Rebeca Johanson (Suuresti RSK) ja Off Limit. Teised olid Liisbet Talisoo (Audruranna RSK) ja Hubba Bubba ning kolmanda koha said Carol Sanderkoff (Suuresti RSK) ja Tim.

Ponikarika Suure Ringi sõidus noppisid võidu kahekümne konkurendi ees Emma-Elisa Randväli (Tondi RSK) ja Macho. 0,5 sekundit kaotasid liidrile Mia-Marleen Lanno (Tondi RSK) ja Taglas. Neile omakorda jäid napilt alla Lene Varula (Viljandimaa RSK) ja Monsson.

Emma-Elisa Randväli Machoga. Foto: Celin Lannusalu

Poniratsanikele mõeldud 75 cm parkuuris sai esimese ja teise koha Karita Beilmann (Pärnumaa RSK) hobustega Kamane ja Retro. Kolmanda tulemuse said kirja Hedi Voor-Voort (Pärnumaa RSK) ja Donna.

Pühapäevases 90 cm puhtus-kiirus parkuuris võtsid mõõtu U16 ratsanikud hobustel. Esikoha said Rebecca Riomar (Märjamaa SK) ja Vilte, teised olid Helena Järve (SA Tallinna RK) ja Flinstone H. Kolmandale kohale platseerusid Mariete Tamm (Viljandimaa RSK) ja Picasa.

Freejump Lastekarika V etapil osales kakskümmend viis paari. 105 cm parkuuris võisteldi puhtusele ja ideaalajale. Puhta soorituse ja kõige täpsema ajaga lõpetasid Karita Beilmann (Pärnumaa RSK) ja Thobias Lauwes Forever. Teise koha said Johanna Krippel (Viru Ratsu) ja Donette, kolmandad olid Victoria Saks (SA Tallinna RK) ja Hilfiger.

Tulemused: https://online.equipe.com/en/competitions/31546