Ülar Raudsepp Kekava rakendivõistluses teine, Rõa üheponide parim

Möödunud pühapäeval peeti Riia lähistel Kekavas teine CAI1* tasemel rahvusvaheline rakendispordivõistlus, mis oli järg samas reedel toimunud mõõduvõtmisele. Eestlastest saavutas ühehoburakendites auväärt teise koha Ülar Raudsepp, Riina Rõa oli parim üheponide klassis.

Kekavas peeti möödunud nädalavahetusel kaks järjestikust CAI1* tasemel rahvusvahelist rakendispordivõistlust kombineeritud maratoni formaadis. Pühapäevases võistluses läks eestlastel edukamalt kui reedeses. Nii saavutas auväärt teise koha Ülar Raudsepp hobuste üherakendite võistluses, jäädes alla vaid pikaajalist rahvusvahelist kogemust omavahe leedukale Almutis Railale. Kolmas oli selles võistluses lätlanna Dace Sture.

Ponide üherakendite võistluses oli sarnaselt reedesele osalejaid kaks. Pühapäeval suutis Riina Rõa leedukast konkurenti edestada. Hobumaailmaga vestelnud Rõa jäi lätlaste poolt korraldatud võistlusega rahule: "Kõik sujus suurepäraselt, mingeid apsakaid sisse ei lastud. Arvan, et osalejatele täitis võistlus oma eesmärgi, sest põhiliseks sooviks oli tõenäoliselt kõikidel täita kvalifikatsiooninorm CAI2* tasemel võistlemiseks ning see kõigil ka õnnestus."

Riina Rõa, Maarja Saare ja Orpheus. Foto: Vladislavs Rutkovskis

Eesti Ratsaspordi Liidu rakendispordi manager Marko Villemson, kes samuti pühapäeva Kekavas veetis, lisas, et kindlasti olid toimunud võistlused olulised kogu Baltikumi rakendispordile. "Nende võistlustega panime jala rahvusvahelise rakendispordi ukse vahele. Positiivne on fakt, et kolm eestlast täitsid kvalifikatsiooninormi osalemaks CAI2* tasemel. Saime kõikide Baltikumi värskete rahvusvaheliste ametnikega (toim. Baltikumi rakendispordi ametnikud osalesid hiljuti Poolas koolitusel saamaks rahvusvahelist kategooriat, Eestist kinnitatakse rahvusvahelise kohtuniku ja rajameistri kraad Marko Villemsonile) indu korraldada lähiaastatel Baltikumis juba CAI2* taseme võistlus."

Pühapäevase Kekava võistluse tulemused leiate aadressilt http://www.leflatvia.lv/web/?id=414187