Üllataja Stephanie Holmén parim Zürichi MK-etapil

Möödunud nädalavahetusel toimus Šveitsi suurimas linnas Zürichis järjekorras üheteistkümnes MK-etapp takistussõidus, mille võitis üllatuslikult 27 aastane rootslanna Stephanie Holmén hobusega Flip’s Little Sparrow. Üldarvestuse esimesena püsib endiselt Kevin Staut.


39 osalejaga põhisõiduks oli üles seatud 13 takistusega 160 cm kõrgune parkuur. Põhiparkuuri suutsid vigadeta läbida 14 võistluspaari, napilt jäi nende hulgast välja Mark McAuley hobusel Miebello, kes said ühe karistuspunkti ületatud aja eest. Ümberhüpetel teisena startinud Stephanie Holmén, kes on muide viimased neli aastat töötanud ja treeninud valitseva Euroopa meistri ja OM hõbemedali omaniku Peder Fredricsoni juures, sõitis 12 aastase mära Flip’s Little Sparrowga välja nii kiire aja, et seda ülejäänud startijad enam parandada ei suutnudki. Teise koha kindlustas endale koduseinte vahel Pius Schwizer (About A Dream) ning kolmandaks tuli Kevin Staut (Silver Deux de Virton HDC). Topeltnulli said kirja lisaks esikolmikule veel viis paari.


Noor võitja, kelle jaoks oli tegemist alles teise MK-etapiga, oli võidu üle väga õnnelik. „Peder [Fredricson, kes võistles ka ise sama sõitu, lõpetades põhiparkuuri kaheksa karistuspunktiga] ütles, et läheksin oma mugavustsoonist välja, sõidaksin kiiremini ning teeksin väiksemad pöörded. Olen näinud Pederit palju Sparrowga sõitmas, aga ei uskunud kunagi, et ta minuga sama hästi hüppab. Ma arvan, et see [võit] oli justkui Sparrow kingitus mulle, sest mul oli laupäeval sünnipäev!“ sõnas Holmén.


Üldarvestuses hoiab liidripositsiooni Kevin Staut 77 punktiga. Talle järgnevad Henrick von Eckermann 64 punktiga ja Edwina Tops-Alexander 50 punktiga.


Järgmine MK-etapp toimub juba sel nädalavahetusel Prantsumaal Bordeaux’s

.
Zürichi tulemused leiate siit: http://www.longinestiming.com/#!/equestrian/2018/1440/html/en/longinestiming/index.html