Urmas Raag ja Ibelle van de Grote Haart Poznani Grand Prix kolmandad, MK-sarjas teise koha punktid

Poznani suurvõistluse pühapäevaseks olulisimaks sündmuseks oli kuni 160cm kõrguste takistustega Grand Prix, mis oli ühtlasi meie liiga põhjaregiooni viimaseks MK-etapiks enne finaali. Kui Grand Prix lõpetas võidukalt poolakas Andrzej Oplatek hobusega Copperfield 40, siis Raag ja Ibelle lõpetasid kolmandana, lisades oma punktisummale teise koha punktid.
 
 

Poznani Grand Prix starti asus 50 paari, kellest ümberhüpetele pääses tervelt 17. Viimaste hulka pääses esimesena Kesk-Euroopa liiga sportlastest Urmas Raag. Talle järgnesid veel teada tuntud poolakas Jaroslaw Skrzyczynski, Michal Kazmierczak ja Andrzej Oplatek, kuid ka vähem tuntud Cassandra Orchel. Ümberhüppajate hulgast leiame ka sellised maailmanimed nagu rootslane Rolf-Göran Bengtsson ja šveitslane Pius Schwizer.

 

Ümberhüpetel ei olnud enam nullid niivõrd kerged tulema. Esimesena suutis seda sakslane Philip Rüping hobusega Clinta, teisena Raag Ibellega. Pärast Urmast oli tulla jäänud veel kuuel paaril, seega loota võis juba üpriski head kohta. Liiga konkurentidest võtsid Skrzyczynski maha kaks ja kahest seni osaletud etapist mõlemad võitnud Kazmierczak maha ühe takistuse, olles seejuures Raagist kiiremad. Kolmanda nulli tegi sakslane Thomas Brant hobusega Kia, kuid jäi meie paarile pea neli sekundit alla. Poolakate au päästis viimasena startinud Andrzej Oplatek, kes tegi kiireima ja puhta sõidu, võttes sel moel võidu. Raagile Rüpingi järel kolmas koht, mis andis liiga arvestuses teise koha punktid.

 

Urmas Raag säilitab enne Varssavi finaali kindlalt liidrikoha. Parima viie etapi arvestuses vahetas ta neljanda koha 13 punkti teise koha 17 vastu ehk lisas summale neli punkti. Punktilisa oma senisele summale lisas ka A Brokiga kaheksa karistuspunktiga põhiparkuuri lõpetanud Rein Pill, kes liiga arvestuses oli kaheksas. See aga lisab Reinule, kellel seni vaid nelja etapi punktid, üheksa punkti. Pärast tänast on Raagil liidrina viite parimat etappi arvestades 83 punkti, Pillil teisena 74. Kolmas on venelane Aleksander Belekhov (64), neljas tšehh Ales Opartny (59) ning viies poolakas Michal Kazmierczak (55). Täpsema analüüsi enne tuleva nädala lõunaregiooni etappi Budapestis anname homme.

 

Kõik Poznani tulemused leiate aadressilt https://zawodykonne.com/zawody/tarantevents/tour/510