Urmas Raag ja Piccolina lõpetasid Helsingi Grand Prix kolmandana, võitis Jessica Timgren

Täna jõudis Helsingis lõpule sealse hobumessi raames peetud rahvusvaheline takistussõiduvõistlus, mille Grand Prix`s jõudis eestlastest parimana kolmandale kohale Urmas Raag hobusega Piccolina. Võitjaks krooniti soomlanna Jessica Timgren hobusega Walk On.

Arvestades CSI1* taset, oli täna Helsingi messihallis peetud Grand Prix kõrguseks 140cm. Esimeste võistlejate soorituste järgi tundus, et rada on seltskonnale liialt raske, kuna enamus lõpetas 12 karistuspunktiga. Lõpuks kujunes olukord siiski veidike ilusamaks, kui lisaks eespool startinud Susanna Granrothile ja Baccarale läbisid põhiparkuuri nulliga kolm viimast startijat, kelle hulgas ka eelmistel päevadel ebaõnnestunud Urmas Raag ja Piccolina.

Esimesena startis ümberhüpetel Granroth Baccaraga ning läbis puhtalt ka ümberhüpped. Järgmisena startinud Raag ja Piccolina sõitsid samasse sekundisse, kuid jäid 0.2 sekundit aeglasemaks. Mõlema aja sõitsid aga üle Jessica Timgren ning Walk On ning kui viimasena startinud Juho Norilo ja Doppsko Carimba võtsid maha ühe takistuse, oli paremusjärjestus selgunud. Võitis Timgren, teine Granroth, kolmas Raag.

Eestlastest paremuselt teise tulemuse tegid Andres Udeküll ja Henrietta, kes lõpetasid kuuendal kohal, seda kaheksa karistuspunktiga põhiparkuurist. Rein Pill ja A Brok, Linda Randpere ja Gardento Prova ning Meriel Isok ja Diamonds 4 Ever kogusid põhiparkuurist 12 karistuspunkti.

Urmas Raag sõnas hilisemas kommentaaris Hobumaailmale, et ümberhüpetel ei läinud ta riskima, vaid sõitis kindla peale. Põhjuseks, miks Raag tavapäraselt kiire Piccolinaga liialt üritama ei läinud, oli asjaolu, et eelmistel päevadel ei olnud paar tulemust kirja saanudki. Raag tõi välja, et kogu võistluse vältel sportlaste tehtud statistiliselt halvad tulemused tingis suures osas see, et suur hulk publikut asus väljakule liialt lähedal. Lisaks oli rajameister arvestataval hulgal takistusi paigutatud selliselt, et hüpata tuli n.ö. rahvasse. "Ükski normaalne hobune ei hüppa sellistes oludes normaalselt," lisas Raag. Tartumaa klubi esindava sportlase sõnul olid korraldajad lubanud tulevaks aastaks asjaolusi arvestada ning publiku võistlusväljakust kaugemale paigutada.

Enne Grand Prix`d peetud kahefaasilises 130cm kõrguste takistustega parkuuris oli samuti parim eestlane Urmas Raag, kes hobusega Ibelle van deGroete Haart saavutas viienda koha. Ala võitis Susanna Granroth hobusega Tanda.