Urmas Raag ja Zitaco M tegid eile Šiauliais Eesti tugevaima tulemuse

Eile, reedel, sai Šiauliais avalöögi Leedus esmakordselt suures sisehallis peetav rahvusvaheline CSI2* tasemega takistussõiduvõistlus, kus avapäeva eestlaste tugevaima tulemuse tegid Urmas Raag ja Zitaco M.

Šiauliai avapäeva kõrgeimaks sõiduks oli puhtusele ja kiirusele peetud 140 cm kõrguste takistustega võistlus. Täiesti omaette klassist olid Vladimir Beletski ja Rocketman, kelle esikohta väärt tulemus oli üheksa sekundit kiirem eestlaste parima tulemusena teise koha saavutanud Urmas Raagi ja hobuse Zitaco M saavutusest. Kolmandana lõpetasid eilse põhisõidu Tallinnas GP ümberhüpetel osalenud Leedu paar Valdas Urbonas ja Vaillante. Eestlastest pääses auhinnatseremooniale veel viiendana lõpetanud Kertu Klettenberg hobusega Ulrike R.

Auhinnalisi kohti tuli Eestisse muudestki sõitudest. Põhisõidule eelnenud 130 cm sõidus, mille võitsid Kristupas Petraitis ja Barichela, saavutas Rein Pill hobusega Carrera Z viienda, Gunnar Klettenberg ja Adelheid seitsmenda ning Urmas Raag ja Piccolina üheksanda auhinnalise koha. Märkimist väärib kindlasti ka fakt, et selles sõidus lõpetas kolmandana erandkorras startinud, talvel karjääri lõpetanud, Benas Gutkauskas. Benas võistleb Šiauliais hobusega Cartagina.

Noorte hobuste võistluses jõudis Kertu Klettenberg puhta sõiduga hobusega Figaro Z auhinnalisele seitsmendale kohale. Auhindu saavutasid eestlased ka hommikustes rahvuslikes klassides. Kõrgusel 120 cm olid Andres Udeküll ja Calcyl Matas Petraitise ja Gryffia järel teised. Puhta soorituse tegida ka Tiit Kivisild ja Bourbon, kuid auhinnale ei pääsenud. 100 cm parkuuri lõpetas kolmandana Andreas Lootus hobusel Lazlo, kuuenda auhinnalise koha saavutasid Stella-Ingrid Liinamäe ja Calimero von Cimely.

Šiauliai tulemused leiate aadressilt http://www.equestrian.lt/