Urmas Raag jäi Helsinkis hüppevõimsusel esikohta jagama

Reporanka Puissance ehk 5-vooruline hüppevõimsusvõistlus tõi Eestile loodetud edu. Esikohta jagasid Urmas Raag belgia soojaverelisel Axel du Beaumont’il ja hollandlane Henk van de Pol hollandi soojaverelisel Abeltje Z-il. Nemad ainsatena ületasid puhtalt maksimaalse ehk 2 meetri kõrguse müüri.

Kolmandaks tuli belglane Rik Hemeryck, kes küll kogu võistluse vältel hoidis oma naljadega publiku tuju üleval, kuid pidi lõpuks ikkagi tõdema, et kes viimasena naerab, naerab paremini. Hemeryck’i laeks jäi 1,90, mille ta ületas paljulubava varuga. Kuid 2 meetri kõrgusel müüril hobune Bono vh Lindehof tõrkus ja teisele katsele belglane enam ei läinud.

Neljandaks jäi taaskord Eesti sportlane Rein Pill Virgin Expressil, kes pärast tõrkeks loetud katset ületas puhtalt 1,9 meetrise müüri. Ilmselt oleks ka 2 meetrit neile jõukohane olnud.

Norralase Jan Auer Hafskjoldi ja tema ratsu Canarias’e tipp-tulemus oli 1,80 ja 1,90 lõppes nende jaoks müüri mahalammutamisega.

Nimekaim osavõtja Ludger Beerbaum hobusel Coupe de Coeur ei pääsenud isegi võistluse 1. voorust edasi, kuna kõrgusel 1,60 osutusid 1. takistus ja 3. takistus neile komistuskiviks. Võistluse põhitakistuse ehk müüri nad küll ületasid, aga sellest paraku ei piisanud.

Kahjuks antud võistluse ülesehitus ei võimaldanud välja selgitada, kui kõrge oleks olnud sportlaste jaoks ületamatu müür, kuna võistluse formaat nägi ette, et kõik kes ületavad 2 meetrise müüri, on võistluse võitjad. Tundus, et nii Urmas Raagi Axel’il kui ka hollandlase ratsul jäi reservi veel küllalt ka kõrgemateks hüpeteks.

Alice Laanemägi