Urmas Raag juhib Baltic Riders Touri

Teatavasti peeti Ruila Kevadtuuri esimesel nädalavahetusel ülebaltilise sarja Baltic Riders Tour 2010 esimene etapp. Nii noorte ratsanike, noorte hobuste kui avatud arvestuses koguti punkti kolmest sõidust. Siinkohal on paslik teha vahekokkuvõtteid.

Meeldiv on tõdeda, et avatud arvestust juhib Eesti takistussõitja. Urmas Raag asus pärast Ruila etappi sarja 49.5 punktiga juhtima. Raagile järgneb 45 punktiga 2008 aastal toimunud esimese Baltic Riders Touri üldvõitja lätlane Girts Bricis, kolmas on Margit Mägi, kellel 31.5 punkti. Kuue parema hulgas on eestlastest veel neljandana Andrus Kallaste (30.5) ja kuuendana Andres Udeküll (28.5).

Noorte ratsanike arvestustes juhib Ruilas kaks sõitu võitnud Kätlin Sehver. Kolmikjuhtimise tagavad eestlastele teist kohta hoidev Renek Rosenberg ja kolmas Tjorven Siiboja. Noorte hobuste arvestuses on kaksikjuhtimine Läti hobuste käes – Limoža (Dainis Ozols) ja Esmeralda (Girts Bricis). Parima noore Eesti omanikele kuuluva hobuse Stylingu (Katrin Pill) positsioon on kuues.

Baltic Riders Tour 2010 on teistkordselt toimub ülebaltiline takistussõidu karikasari, mille järgnevad etapid toimuvad 6.-8. augustil Incukalnsis (Läti) ja 27.-29. augustil Vazgaikiemis (Leedu). Sarja edetabeli leiate aadressilt http://www.ratsaliit.ee/est/g157s2437

Hillar Talts