Urmas Raag on parim Eesti takistussõitja maailma edetabelis Longines Ranking

Urmas Raag ja Ibelle van de Grote Haart; foto Susanna Liis Ole

Viimase perioodi Eesti takistussõidu kaalukamaid tulemusi on välja sõitnud möödunud nädalavahetusel MK-finaali pääsme kindlustanud Urmas Raag, kes täiesti loogiliselt asub meie takistussõitjatest Lonngines Ranking edetabelis kõrgeimal kohal.

Eile avaldas FEI uue jooksva edetabeli, kuhu veel ei ole lisatud märtsikuu esimestel päevadel toimunud Kesk-Euroopa liiga finaali tulemused. Selles edetabelis asub Urmas Raag 475 punktiga 381. kohal. Raag kogus Varssavis 85 punkti, ära on tal langemas möödunud märtsikuust vaid 5. Enda väidetel osaleb Raag märtsikuus veel Soome rahvusvahelisel võistlusel, kus võib punkte lisanduda veelgi. Kõik see tähendab, et Urmasel on potensiaali tõusta märtsikuu lõpuks 300 piirimaile.

 

Meie takistussõitjatest omab Longines Ranking tabelis teist positsiooni kohal number 476 asuv Rein Pill. Tabelis on koha välja võidelnud veel 835. kohta jagavad Gunnar Klettenberg ja Paul Argus, lisaks Tiit Kivisild (1149.), Oliver Karma (1537.), Kullo Kender (1608.), Heiki Vatsel (2129.), Renek Rosenberg (2257.) ning Stanislav Teder (2661.)

 

Longines Ranking edetabelis on kajastatud kokku 3166 positsiooni. Edetabelit juhib juba pikemat aega jänki Kent Farrington.

 

Longines Ranking edetebeli leiate FEI koduleheküljelt.