Urmas Raag pääses Pariisis pühapäevasele lõppvõistlusele, liider endiselt Madden

Autor: Merik Udrik-Õispuu

Reede hilisõhtul viidi Pariisis läbi tänavuse maailma karika finaali teine osavõistlus, kus Urmas Raag ja Ibelle van de Grote Haart suutsid vältida vigu takistustel ning tagasid omale pääsu pühapäeval peetavasse kahevoorulisse finaali, liidrina jätkab Elizabeth Madden.

Urmas Raag ja Ibelle van de Grote Haart tegid Pariisis MK-finaali teises osavõistluses fantastilise  sõidu, kui suutsid vältida vigu takistustel. Kahjuks ületas meie paar küll normiaega, mis andis ühe karistuspunkti ja kokkuvõttes 14. auhinnalise koha. Sellega tagas Raag 18ndana pääsu pühapevasesse otsustavasse finaali.

Urmas Raag hobusel Ibelle van de Grote Haart Foto: Merike Udrik-Õispuu

Stardis olid ka Rein Pill ja A Brok, kelle sõit lõppes 12 karistuspunktiga, mis andis 31. koha nii sõidu kui kahe osavõistluse arvestuses. Paraku jäi Pill esimesena otsustavast kahevoorulisest sõidust välja.

Rein Pill hobusel A Brok Foto: Merike Udrik-Õispuu

Teise osavõistluse järjest võitis ameeriklanna Elizabeth Madden, kes oli kiireim tänastel ümberhüpetel. Madden võistleb hobusega Breitling LS. Täna lõpetas teisena maailma reitingus sama positsiooni hoidev hollandlane Harrie Smolders hobusega Emerald, kolmas oli rootslane Henrik von Eckermann hobusega Toveks Mary Lou.

Elizabeth Madden hobusel Breitling LS Foto: Merike Udrik-Õispuu

Kahe osavõistluse tulemusena stardib pühapäeval karistuspunktideta Madden, von Eckermannil on teisena neli ning jänkil Devin Ryanil kuus karistuspunkti. Raag stardib pühapäeval 18. positsioonilt 18 karistuspunktiga.

Kõik Pariisi tulemused leiate:
http://www.longinestiming.com/#!/equestrian/2018/1462/html/en/longinestiming/index.html