Urmas Raag võitis Niitvälja Talvekarika hobusega Piccolina

Urmas Raagi on tänavustel Niitvälja takistussõiduvõistlustel saatnud absoluutne edu, kui Tartumaa sportlane on hobusega Piccolina võtnud kahest võimalikust põhisõidust kaks võitu. Eilne Niitvälja Talvekarika võit tuli veenva eduga Meriel Isoki ja Paul Arguse ees.

Niitvälja Talvekarikas 2015 anti välja kõrgusel 130cm, kus parimad selgusid vahetutel ümberhüpetel. Urmas Raag (Tartumaa) läbis põhiparkuuri puhtalt kahel hobusel. Raag asus liidriks esimeses voorust startinud 7aastasel hobusel Ibelle van de Groete Haart, kuid tema tulemuse sõitis teises soojeduses üle Paul Argus (Tondi) hobusega Opaal. Tugeivamaks osutus viimane, kolmas, soojendus, kus järjest jõudsid ümberhüpetele meie edukad juuniorid Linda Randpere (Ruila Tall) hobusega Gardento Prova, Liis Anette Pae (Tondi) hobusega Pärn ning Meriel Isok (Tondi) hobusega Diamond 4 Ever. Kõik nimetatud olid puhtad ka ümberhüpetel, kusjuures Isok ja Diamond edestasid seniseid liidreid Argust ja Raagi ning võtsid parima positsiooni endale. Eelviimasena startinud Raag teada kiire Piccolinaga ei saanud aga olukorraga leppida. Sarnaselt eelmise Niitvälja võistlusega õnnestus Luunja talli paaril kõik selgi korral ning karikas rändas Tartumaale.

Urmas Raag on lõpetanud edukalt mõlemad tänavused Niitvälja võistlused; foto Merike Udrik-Õispuu

Madalamates parkuurides särasid elsel võistluspäeval Maarja Martinson (Tondi) ja Peak a Boo. Paar võttis võidud nii kahefaasilises 120cm kõrguses parkuuris kui puhtusele ja kiirusele peetud 110cm kõrguses parkuuris. Kõrgusel 120cm järgnesid Martinsonile Raag ja Varina ning Ruilas Riina Pilli juures treeniv Soome juunior Rosa Mäkela hobusega Timberland. Kõrgusel 110cm saavutas seevastu teise koha Helene Marie Rägo (Liivimaa) hobusega Verso de Lee, kolmas oli Niitvälja tallis treeniv soomlane Ville Paloheimo hobusega Claretta.

Maarja Martinson lõpetas Niitväljal kahe alavõiduga; foto Merike Udrik-Õispuu

Oma mõõduvõtt oli Niitväljal ka harrastajatel, sedapuhku kõrgusel 110cm. Firma FOX auhindadele peetud sõidus jäi teistele püüdmatuks esimest aastat harrastajate klassi kuuluv Egle Palm (Tondi) hobusega Vendette B, kelle edu järgnevate ees oli pea seitse sekundit. Samasse sekundisse sõitid aga teisena lõpetanud Urve Aavik (Tallinn) hobusega Portos ja Risto Märtson (Ruila Tall) hobusega Windbreaker.

Harrastajate sõidu võitsid Egle Palm ja Vendette B; foto Merike Udrik-Õispuu

Hommikul kell kaheksa alanud võistluspäeva alustati Niitväljal kõrgusel 100cm. Madalaima sõidu, kus startis 62 võistluspaari, esikolmikusse jõudsid Kaia Loviisa Kink (Tondi) ja poni Mahdi F, Kailyn Koidumaa (Saaremaa) ja Orient ning Marie-Annabel Reiner (Simon) ja poni Hortensia.

Kõik Niitvälja Talvekarikas 2015 tulemused leiate aadressilt https://ratsanet.ee/events/400?locale=et&year=2015