Urmas Raag võttis tänases põhisõidus kaksikvõidu

Ruila Kevadtuur jätkub, täna oli teise võistlusnädala teine päev. Päeva olilisima sõidu kaksikvõidu viis Luunja talli Urmas Raag, teise võidu võttis väikeses ringis Elis Nõgel.

Päeva põhisõidus oli takistuste kõrguseks 140 cm ja sõit toimus ümberhüpetele. Kuna eile näidati põhiklassis kesiseid tulemusi, siis tänaseks oli iirlasest rajameister Frank Glynn teinud korrektiive raja raskusesse, mis osutusid aga liigseteks. Ümberhüpetele pääsesid pooled alustanutest. Kaksikvõidu võttis kiirete sõitude poolest tuntud Urmas Raag, kes ümberhüpetel tegi kiireima sõidu hobusega Axel du Beaumont ja veidi aeglasema hobusega Poncorde. Kolmandale kohale platseerusid Rein Pill ja Carrera Z, neljandaks Ebbe-Liisa Sõnajalg ja Trooja.

Väikeses ringis oli täna takistuste kõrgus tõusnud 130 cm-ni ning arvestust peeti puhtusele ja kiirusele. Rada osutus kollektiivile arvestatavalt raskeks, sest 39st alustanud võistluspaarist suutis raja puhtalt läbida vaid viis. Esikolmikusse jõudsid vaid noored Eesti neiud. Jätkuvalt head vormi näitasid Elis Nõgel ja Areen, kes kordasid eilset võitu. Seekord võtsid nad poodiumi kõrgeimal astmel koha sisse küll ainukestena. Teise tulemuse sõitsid välja Katrin Pill ja Adolf, kolmanda Kertu Klettenberg ja Pia Diam.

Noortel hobustel oli kavas kaks sõitu – eraldi 5aastastele ning 6 ja 7 aastastele. Vanemate noorhobuste 125/130 cm sõidu võitis seekord Tiit Kivisild Corsical. Teisena lõpetasid Valgevenet esindav Vital Dziundzikau ja Pepita, kolmandana Kertu Klettenberg ning Matrica. 5aastaste hulgas läbisid raja vigadeta tervelt 11 paari alustanud 14-st.