Urmas Saks osales edukalt Läti Ratsaliidu rakendikarika etapil

Möödunud nädalavahetusel peeti Lätimaal Tilžas Läti Ratsaspordi Liidu rakendispordi karikasarja etapp nimetusega Latgale Rakend, millel osalesid Eesti kutsarid Urmas Saks ja Ülar Raudsepp.

Venemaa piiri lähistel ajaloolises Latgale piirkonnas asuvas Tilžas peetud võistlusel saavutas Urmas Saks (Liivimaa) teise koha hobuste klassis hobusega Kelli. Seekord ei saanud Saksa aidata teda Hiiumaal abistanud kaassõitja Urmas Raag, kes oli ametis Luunja Karika korraldamise ning seal võistlemisega, mistõttu tuli kogenud kutsaril kasutada lõunanaabrite abi – groomiks oli Janis Meldrajs. Kolmandal kohal lõpetas hobuste arvestuses Ülar Raudsepp (Nõo) hobusega Friidom, abiline Imre Raudsepp. Võistluse võitis aga kaks nädalat tagasi Hiiumaalgi edukas olnud lätöane Andis Pavlovskis hobusel Zarien N. Lätlaste võistlus muide ei olnud täispikk rakendivõistlus, vaid koosnes üksnes täpsussõidust ja maratonist.

Noorhobuste klassis oli Urmas Saks ainuke osaleja. Võitis ta selle klassi hobusega Indekss, teine oli hobusega Sali Nero. Läti rakendivõistluse tulemused leiate aadressilt http://www.leflatvia.lv/web/?id=413611 .