Uudisnupud koolisõidumaailmast

Scandinavium Arena Autor: Kerttu Luus

Püüame jooksvalt Hobumaailma lugejaid tähtsamate maailmas toimuvate koolisõidusündmustega kursis hoida ja toome lugejateni kokkuvõtted suurematest võistlustest ja põrutavamatest uudisest. Seekord pakume lugemiseks paar uudisnuppu, mis eraldi artiklitesse pole veel jõudnud, kuid siiski võivad Eesti ratsarahvale ja koolisõiduhuvilistele huvi pakkuda. Uudiseid, mida jagada, oleks muidugi kordades rohkemgi, kuid püüame lähtuda sellest, mis võiks ka siinmail nii-öelda uudiskünnise ületada.

Koolisõiduikoon Jane Savoie on meie seast lahkunud

Tuntud Ameerika ratsutaja, treener ja mitmete raamatute autor Jane Savoie suri jaanuari alguses 71-aastasena pärast aastatepikkust võitlust verevähiga.

Foto: Jane Savoie FB leht

Eelkõige oli ta maailmatuntud kui kui treener, motivatsioonikõneleja ja autor ja seda juba pikka aega – vähemalt viimased nelikümmend aastat. Samas võistles ta aastate jooksul ka ise paljude erinevate hobustega ja ruunaga Zapatero saavutas ta ka rahvusvahelise tuntuse – just selle hobusega kuulusid nad 1992. aastal Barcelona olümpiamängude Ameerika Ühendriikide tiimi reservlisti. 

Treenerina valmistas ta ette näiteks mitmeid Kanada kolmevõistlejaid (olles neile koolisõidutreeneriks) 1996. aasta Atlanta olümpiamängudeks. Töö erinevate ratsutajatega olümpiamängude ettevalmistuseks jätkus ka 2000. ja 2004. aastal.

Savoie on aastate jooksul kirjutanud palju raamatuid ning on väga hinnatud autor. Lisaks raamatutele on ta välja andnud ka DVD seeriaid.

https://www.eurodressage.com/2021/01/05/jane-savoie-passed-away

FEI toetab Göteborgi maailmakarika finaali toimumist 

Et tagada nii koolisõidu kui takistussõidu maailmakarika finaali toimumine Göteborgis aprilli esimesel nädalal, on FEI õla alla pannud ja toetab võistluse korraldamist finantsiliselt. Kuigi FEI pole avaldanud täpset numbrit, siis on teada, et suurusjärk on miljonites Rootsi kroonides ehk sadades tuhandetes eurodes.

Scandinaviumi võistlusareenile mahub rohem kui 14 000 pealtvaatajat ja tavaliselt katab ürituse toimumise suures osas piletitulu, paraku sel aastal pole piletimüük veel pandeemia tõttu alanud ja küllap toimubki võistlus pealtvaatajateta. 

Kuna eelmisel aastal maailmakarika finaali ei toimunudki, siis peab FEI eriti oluliseks, et sel aastal finaal toimuks. Samuti on võistlusel oluline roll, mõeldes eelseisvatele olümpiamängudele Tokyos ja pakkudes kõrgetasemelise konkurentsiga võistlust sel kummalisel ja muidu võistlusvaesel aastal.

Dorothee Schneider pakub tööd groomile

Saksamaa üks parimaid koolisõitjaid pakub tööd groomile Framersheimis Saksamaal. Sellise tasemega tallis töötamine ja nii kogenud tiimiga liitumine on unikaalne võimalus. Kandidaadilt oodatakse muidugi hobusearmastust, kuid ka kohusetundlikkust, professionaalsust ja positiivsust.

https://www.eurodressage.com/2021/02/04/groom-wanted-dorothee-schneiders-dressage-stable