Uued tuuled noorhobuste ja -ponide tšempionaadil

Sirly Tillmanni Brighton tunnistati möödunud aastal parimaks 4. aastaseks koolisõiduhobuseks.

Sellel aastal toimub noorhobuste ja -ponide tšempionaat 24.-25. augustil Toominga tallis. Lisaks tšempionaadile saavad kohtunikud ja treenerid osaleda Maria Collianderi koolitusel. 

Kui eelnevatel aastatel on tšempionaat toimunud koos Eesti meistrivõistlustega, siis tänavu otsustasime noori hobuseid ja ponisid rohkem esile tõsta ning pühendada võistluspäevad täielikult noorhobustele ja -ponidele.

Uuenenud noorhobuste tšempionaadi formaat

Traditsiooniliselt toimub noorhobuste ja -ponide tšempionaat 4.-6. aastastele noohobustele ja -ponidele. Igas vanuseklassis toimub kaks osavõistlust ja parimad selgitatakse välja kahe osavõistluse kompleksarvestuse alusel. Võistlusklasse toetavad aretusühingud ESHKS, EHS ja EHKAS.

Lisaks traditsioonilistele võistlusklassidele otsustasime sel aastal pakkuda ka avatud klasse nö pikema lapsepõlvega hobustele ja ponidele, kelle treening pole mingil põhjusel FEI tasemega kaasa jõudnud ning kes sel aastal tšempionaadiklassides ei osale. Avatud klassid toimuvad kahel päeval 4.aastaste hobuste skeemidega ja sinna on oodatud võistlema 5.-7. aastased hobused. Eraldi avatud klassid on nii hobustele kui ponidele.

Samuti pakume esmakordselt ka arenguklassi 7.-9. aastastele hobustele. 7.-9. aastaste hobuste skeemideks on vastavalt 7. aastaste hobuste skeem ning PSG. Nii avatud klassis kui arenguklassis kasutatakse skeeme noorhobuste kvaliteedi hindamise komponendiga. Kui traditsioonilisi võistlusklasse toetavad aretusühingud, siis nii avatud kui arenguklass otsivad hetkel toetajaid ja häid inimesi, kes õla alla paneksid.

Noorhobuste ja -ponide skeemide tabel

Hea meel on teada anda, et seekord tuleb meie tšempionaati hindama tunnustatud FEI noorhobuste kohtunik Soomest, Maria Colliander, kes on korduvalt hinnanud ka noorhobuste maailmameistrivõistluseid. Koos tšempionaadiga viib ta läbi ka noorhobuste hindamise koolituse kohtunikele, kus osalised kuulevad kuidas noorhobuste hindamine praktikas toimub. Koolitus on avatud ka treeneritele, seega tasub see sündmus oma kalendrisse kindlasti kirja panna!

Sporthobusekasvatajatel on samuti võimalik Maria Collianderiga kohtuda. Võistluste järel toimub seminari stiilis kohtumine, kus aretajatel on võimalik küsimusi küsida ja arutleda. Täpsem info selle kohta tuleb ESHKSi kodulehele.