Uuemõisa Karika 2015 esimese päeva põhisõidu võitja on Tiit Kivisild

Tänase võistluspäeva teine pool möödus tugevat vihma ja külma tuult trotsides. Külm ja märg olid parajaks katsumuseks nii sportlastele kui ka korraldajatele ning sooje jooke kulus ohtralt. Päeva oodatuima sõidu võitis publiku rõõmuks Tiit Kivisild.

Puhtus-kiirus parkuur kõrgusele 130 cm osutus võistlejatele parajaks katsumuseks. Kolmekümne neljast vaid neli võistluspaari suutsid raja läbida puhtalt. Nendest kiirema ajaga lõpetasid Tiit Kivisild (RK Ruila Tall) ja Corsica, kes olid lausa 9 sekundit kiiremaid kui Rein Pill (RK Ruila Tall) ja A Brok. Nende järel kolmandale kohale platseerus Krista Kliesmete Lätist hobusel Fortuna. Neljas, kes ka raja vigadeta läbis, oli Kivisild oma teise hobusega Donna Paula. Urmas Raagil (Tartumaa RSK) tuli Ibelle Van De Grote Haart’iga maha üks takistus ja see jättis nad viiendale kohale. Võistluse üks favoriitidest Kristaps Neretnieks hobusel Romanee CeCe oli nelja karistuspunktiga kuues.

120 cm kiirus-puhtus parkuuri võit läks lätlasele Dainis Ozolsile, kes oma temperamentse ratsuga Alibi sai lõpptulemuseks ülikiire aja. Meie parimana saavutas teise koha Johann Zeiger (Tondi RSK) hobusel April. Kolmas koht läks samuti Lätti TerÄ“ze Zalte’le (LAT) ja Eastwood’ile.

Dainis Ozols ja Alibi. Foto: Külli Tedre

110 cm kahefaasiline avatud klassi parkuur möödus pea täielikult külmas vihmas. Siin suutsid parima soorituse ja väga hea aja teha Egle Palm (Tondi RSK) ja Vedette B. Nende järel platseerus teiseks Camille Mahoni (SA Tallinna RK) hobusel Orlymeja. Kolmas oli Gelinta Apse lätist hobusel Leksija Lilu.

Võistlus jätkub homme ja sellest saab otseülekannet vaadata alates 10.00st ka Hobumaailmas.

Tulemused: https://ratsanet.ee/events/431?locale=et&year=2015