Uuemõisa Karikas 2015 võõrustab Eesti ja Läti parimaid takistussõitjaid

Eeloleval nädalavahetusel kogunevad paljud Eesti ja Läti parimad takistussõitjad Läänemaale Ridala valda, kus asuvas Uuemõisa tallis peetakse alanud välihooaja esimene 140cm kõrgune parkuur.

Mullu suurima startide arvuga rahvuslikuks takistussõiduvõistluseks kujunenud Uuemõisa Karikas on kavas alles teist aastat, kuid on juba saavutanud ratsasportlaste seas arvestatava populaarsuse. Karikavõitu asub tänavu kaitsma Eesti üks tuntumaid takistussõitjaid Gunnar Klettenberg, lisaks temalse osalevad meie vabariigi paremikust Tiit Kivisild, Rein Pill, Urmas Raag, Ebbe-Liisa Sõnajalg, valitsev Eesti Meister Heiki Vatsel ja teised. Kõrgeima maailma reitinguga takistussõitja võistlusel on Longines Ranking esisaja piiril pendeldav, kolmes viimases Maailma Karika finaalis osalenud ja möödunud hooajal Kesk-Euroopa liiga võitnud lätlane Kristaps Neretnieks. Eestlastele tuntumatest lõunanaabritest on kohal veel Dainis Ozols.

Neretnieks muide asub võistlustulle hobusega Romanee Cece, kellega osales vähem kui kuu aega tagasi Las Vegases peetud MK-finaalis. Stardis on teisigi tugevaid ja tituleeritud paare. Gunnar Klettenbergil on kaasas tema tänane esihobune Lance S, samuti mõned aastad tagasi arvukalt suurvõistluste Grand Prix`d võitnud Bingo. Tiit Kivisild on Uuemõisa jaoks tugevamatest valinud Corsica, Urmas Raag asub võistlusesse tänavu eduka Piccolinaga, Paul Argus Opaaliga. Lisaks on kohal erinevatel aastatel Eesti Meistritiitleid võitnud paarid nagu valitsevad meistrid Heiki Vatsel ja Fee, endised meistrid Ebbe-Liisa Sõnajalg ja Trooja ning Andres Udeküll ja Henrietta.

Võistlussõite jagub kolmeks päevaks, alustatakse reedel 15. Mail, lõpetatakse pühapäeval, 17. Mail. Kavas on võistlusklassid lastele ja ponidele, noortele ning juunioritele, samuti noortele hobustele ja loomulikult avatud klassile. Grand Prix, mille takistuste kõrguseks 140cm, peetakse pühapäeva lõunal orienteeruva algusega 12.30.

Korraldajad juhivad tähelepanu asjaolule, et seoses suure startide arvuga algav võistlus kõikidel päevadel kell 8.00. Lisaks tuletatakse meelde, et suure hobuste arvu tõttu on vastavalt juhendile nõutavad hobuste numbrid, mida vajadusel saab Helketmari abiga osta ka võistluse sekretariaadist. Hobustele eraldatud järjekorranumbrid on leitavad Ratsanetis.