Uuemõisa Karikas alustab laupäeval ja pühapäeval kell 8.00

Reedel saab avalöögi tänavune Läänemaa suurim takistussõiduvõistlus Uuemõisa Karikas 2014, mille korraldajad olid sunnitud laupäevase ja pühapäevase võistluspäeva alguse seoses suure startide arvuga tõstma kella kaheksale.

Korraldajate andmeil algab Uuemõisa Karika reedene võistluspäev plaanikohaselt ehk kell 10.00, kuid seoses suure startide arvuga oldi sunnitud võistluspäeva algust järgnevatel päevadel nihutama tunni võrra ette poole ehk alustatakse kell 8.00. Palju on küsitud kontsertite algusaegade kohta. Orienteeruva ajakava kohaselt alustab Ott Lepland reedel kell 20.00, Getter Jaani laupäeval kell 17 ja kell 20, Nordea panga bänd samal päeval kell 22.00. Pühapäeval esineb N-Euro enne Grand Prix sõitu, mille algusajaks on orienteeruvalt 17.00.

Kokku on ülesandmiste põhjal kolmeks võistluspäevaks registreeritud 857 starti, mille arv praktikast lähtudes küll tavaliselt veidi väheneb. Enim starte on plaanitud laupäevaks, mil neid kavas üle 300. Osalemisest on teatanud kogu vabariigi takistussõidu paremik, kusjuures üle pika aja stardib Eestis rahvuslikul võistlusel Hanno Ellermann. Starti asuvad ka Läti tipud, kõrgeima Longines reitinguga baltlane Kristaps Neretnieks, samuti Andis Varna. Läti takistussõitjatest on registreerunud veel Linda Sudare ja Marta Graholska, Leedust Matas Petraitis, Laimondas Skerys, Žydrunas Garbenis, Gabriele Dominauskaite, Danielius Gutkauskas ning Aleksas ja Liudas Seilius.

Hobumaailma andmetel on ilmastikuprognoos Uuemõisa Karika võistluspäevadeks hea – päikseline, soe ja mõõduka tuulega. Kellel ei ole võimalik üritusel osaleda, kuid soovivad sellele kaasa elada, saavad laupäeval ja pühapäeval jälgida meie koduleheküljel ja Postimehe on-line väljaandes edastatavat otseülekannet.