Uuemõisa tallis jagati pühapäeval karikaid

Haapsalu külje all asuvas Uuemõisa tallis peeti möödunud pühapäeval võistlust nimetusega Uuemõisa Talli Karikas 2012, kus lisaks kohalikele takistussõitjatele osalesid sportlased ka Hiiumaalt.

Uuemõisa talli majandamisega tegelevad sellest sügisest kolm aktiivset noort naisterahvast, kelle juhtimise all olnud pühapäevane võistlus oli neile esimene. Võisteldi kõrgustel 70 cm, 80 cm ja 90 cm. Igal kõrgusel läks võit erinevale paarile. Kõrgeima, 90 cm kõrguste takistustega parkuuri, võitsid külalised Hiiumaalt – Teele Talts ja Calvados. Kõrgusel 80 cm tegid kiireima puhta ringi tõsiste võistluste tõsise platsimeeskonna liikmena tuntud Riho Viik ja Pikne, madalaima sõidu võitsid Caroline Kuris ja Herr Zeus.

Võistluse ühe korraldaja Sanna Schwede sõnul jäid korraldajad esimese võistlusega rahule. Kuigi startide arv ei kujunenud suureks, ei olnudki see omette eesmärk. Pigem testiti valmisolekut suuremateks võistlusteks. Positiivse poole pealt nimetas Sanna, et kui ratsanikke oli pigem vähe, siis huviliste-pealtvaatajate arv üllatas. Talli hoov oli autosid täis, pealtvaatajatega olid täidetud kõik tribüünid.

Suurema ratsapubliku jaoks on Uuemõisa tall ja tegelikult kogu Läänemaa uus ja tundmatu regioon. Toimetuse andmetel võib sealne piirkond tuleval aastal oluliselt tuttavamaks saada, sest plaanis on korraldada mitmeid võistlusi, millest suure tõenäosusega vähemalt üks saab kuuluma ka Ratsaliidu kalenderplaani. Soovime Uuemõisa talli rahvale jõudu!