Uuemõisa tallis korraldatakse Läänemaa läbi aegade suurim takistussõiduvõistlus

Uuemõisa tallis, mis tegelikkuses asub Läänemaal Uuemõisa lähistel Rohense külas, korraldatakse tänavu maikuus Läänemaa läbi aegade suurim takistussõiduvõistlus, kuhu oodatakse sportlasi nii koduvabariigist kui ka naaberriikidest.

Kolmel päeval, 16.-18. maini, on Uuemõisa talli liivaväljakul kavas 14 võistlussõitu, mille kõrgused algavad 85 cm-ga ning lõpevad 140 cm-ga, mis on pühapäevase Grand Prix' kõrguseks. Võistluse direktori Andres Udekülli sõnul on ürituse eesmärgiks pakkuda võistlemisvõimalust erineval tasemel sportlastele ja hobustele. Paljudele, kes soovivad osaleda nädal hiljem Ruilas toimuval rahvusvahelisel võistlusel, saab Uuemõisa olema hea võimalus vormi katsetamiseks. Udeküll peab samavõrra oluliseks ratsaspordi populariseerimist Läänemaal, kus harrastajate hulk võrreldes näiteks Harju- ja Tartumaaga on oluliselt väiksem. "Ratsaspordiga täna veel mitte seotud rahva ligi meelitamiseks otsustasime korraldada tasuta kontserte tuntud Eesti muusikute kaasabil," lisas võistluse direktor.

Võistluse meelelahutusprogrammi juht Leho Valmas firmast FunTIME Showservice lisas: "Meile esitati väljakutse ja võtsime selle avasüli vastu. Tahame olla alati sündmuste juures, mis erinevad tavapärasest. Ei juhtu just tihti, et avalikkusele tundmatus kohas saab kohata tipptasemel artiste ja kolme päeva läbivat kvaliteetset meelelahutusprogrammi. Koostame programmi, mis sobib hästi ka inimesetele, kes ratsavõistluseid senini jälgima pole sattunud. Oodatud on spordi ja muuskassõbrad erinevas vanuses. Sülelastest vanaisade ja –emadeni.

Lusti, silmailu, võistluspinget, kaasalaulmist ning käteosavuse proovilepanemise võimalusi leiavad kõik. Lavale astub tuhandete lemmik Ott Lepland, Getter Jaani, N-Euro ning mitmeid üllatusesinejaid. Võistluste kommentaatoriks oleme palunud Allan Hook'i ning tõelise spordipeo energial ei lase vaibuda Marek Sadam. Avalikkusele veidi vähem tuntud Nordea panga bändi stiilinäite võite leida aadressilthttp://www.youtube.com/watch?v=gLHC53ixn8s. Nagu kollektiivi nimigi ütleb, kuuluvad kõik bändiliikmed Nordea Panga töötajaskonda.Ratsaspordisõpradele, kes üritusele kohale tulla ei saa, pakume võimalust laupäeval ja pühapäeval jälgida võistlustwww.hobumaailm.ee vahendusel. Otseülekande teostamise eest kannab hoolt Spordikanal.

Uuemõisa Karikas 2014 juhend on tänasest avalikustatud Eesti Ratsaspordi Liidu infosüsteemis www.ratsanet.ee. Uuemõisa talli kohta leiate lähemat informatsiooni aadressil http://uuemoisaratsud.weebly.com/