Uuemõisa tallis peeti külma trotsides takistussõiduvõistlust

Vaatamata möödunud laupäeval paukunud pakasele, viidi Läänemaal Uuemõisa tallis läbi väike ERL-i kalenderplaaniväline takistussõiduvõistlus, kus lisaks kohalikele osalesid sportlased Pärnu- ja Saaremaalt.

Päeva kõrgeimaks sõiduks oli handucap kõrgustel 90 ja 100cm, kus esikoha võttis saarlane Henri Paomees hobusega Gracija. teinegi koht läks Saaremaale, selle saavutasid Maigret Mõru ja Western, kui kolmanda kohaga lõpetasid Sandra Vatter ja Soleil`s Casper Läänemaa klubist.

Keskmise sõidu parimate autasustamine; foto Ülle Kupits

Paomees ja Gracija olid poodiumil ka veidi madalamal, 70/80cm kõrgusel peetud parkuuris, kus saavutasid kolmanda koha. Sellel kõrgusel läksid kaks esimest kohta Pärnumaa klubile – teine Birgit Adler ja Tsirkus, võitja Janely Saar ja Mexicana. Kõrgusl 50cm peeti Proovikivi nimetust kandnud sõit, kus esikolmikusse jõudsid Adler ja Tsirkus, Danii Marii Sillamägi (Saaremaa) ja Rhea ning Nora Moosaar ja Flamenco.

Uuemõisa talli juht Andres Udeküll luges võistluse kordaläinuks. Ka ilma üle Udeküll ei kurtnud, sest varahommikune kahekümnekraadine pakane oli keskpäevaks taandunud 11 kraadi peale. "Laupäeval toimunud võistlus ei olnud teglikult üritus omaette, vaid oli koolivaheaega täitnud laste treeninglaagri finaaliks," mainis Udeküll. Laagris osalesid noored ratsasportlased Lääne-, Saare-, Pärnu- ja Harjumaalt.