Uus “Oma Hobu” jõuab lugejateni järgmisel nädalal

Nüüd, kus ilmad vihmased ja päevad järjest lühemaks jäävad, on taas käes aeg sirvida värsket Oma Hobu, mis peaks tuleval nädalal trükimasinate alt välja tulema ning tellijate lauale potsatama. Ja muidugi hästi varustatud poodidesse.

Hästi palju on seekord juttu möödunud suve tegemistest ja ennekõike ratsavõistlustest – käime EM-il Windsoris ja kahehobuserakendite MM-il Kesckemetis Ungaris, teeme kokkuvõtteid oma kodustest sarjadest (Palladium Cup ja Lootuste Karikas), külastame palju kiitvaid sõnu teeninud avavõistlusi Narvas ja Harjumaal Toominga Tallis ning osaleme värvikatel külasutsudel Läänemaal, Harjumaal ja Lääne-Virumaal.

Tallilugu tuleb seekord Männi talu tallist Kohila lähedal, mis on leidnud endale uue peremehe.

Kahtlemata on selle numbri kõige põnevam lugemine Anneli Sihvarti portreelugu tänavu 70. aasta juubelit tähistava Tondi maneeži perenaisest ja endisest tippratsasportlasest Sirje Argusest.

Veel tuleb juttu noorhobuste tšempionaadist ja üleriigilistest noorhobuste ülevaatustest.

Ida-Leena Allik on teinud intervjuu peagi poelettidele jõudva uue hoburaamatu "Ühenduses hobustega" autori Margrit Coatesiga.

Ajaloo veergudel jätkab Raigo Kollom ratsasõidukunsti klassikute tutvustamist – seekord tutvume prantsuse koolkonnaga. Ratsamatkamise huvilised aga leiavad kohe kolm lugu ratsutamisest Islandil.

Jätkuvad ka meie traditsioonilised rubriigid Hobuke, Fotokonkurss, Vanu ajalehti sirvides, Teised meist.

Kõigest ei jõuagi siin rääkida – muretsege värske Oma Hobu ja leidke oma kõige meelepärasemad lood juba ise üles. Kindlasti jagub lugemist kõigile!

Ago Ruus