Uus võistlussari “Lootuste Karikas”

30. mail sai avalöögi ERL’i poolt korraldatav uus võistlussari noortele ,,Lootuste Karikas”. Võistlustulle läks seitse võistkonda, igas võistkonnas neli sportlast, kes startisid kahevoorulises parkuuris; iga võistluspaar oma tasemele vastaval kõrgusel – 100 cm, 110 cm, 115 cm ja 120 cm. Võistkonnad ja nende esindajad-treenerid olid loositud, mis andis kõigile võrdse lähtepositsiooni.

Positiivne on sellise võistluse juures esiteks see, et kogenud treenerid saavad jagada oma õpetussõnu mitte (ainult) oma igapäevastele õpilastele, vaid ka niiöelda võõrastele noortele ratsanikele. Alati on hea saada teada midagi uut või siis kinnitust varem õpitule. Nii on ühtlasi võimalik saada hea ülevaade eesti noorte ratsutajate tasemest ja arengust. Lisaks tugevdab võistkonnas olemine kokkuhoiutunnet, lisab koos tegemise rõõmu ja võitlusvaimu, õpetab teistega arvestama ja kaassportlastest lugu pidama. Kõik hoiavad ju omadele pöialt. Nagu öeldakse: ,,Üks kõigi, kõik ühe eest”.

Jääb üle ainult tuult tiibadesse soovida nii võistluse jätkusuutlikkusele kui ka meie noortele ratsutajatele teel tippu.