Vääna koolisõiduvõistlusel valmistuti Eesti meistrivõistlusteks

Diana Pruks ja Finalist. Foto: Külli Tedre

Möödunud laupäeval peeti Vääna tallides koolisõiduvõistlust, kus oli eraldi arvestus ka eesti tõugu hobustele – parim selles võistlusklassis oli Susanne Vardja hobusel Domino. Lisaks oli võimalus harjutada oma vabakavasid enne peatselt toimuvaid Eesti meistrivõistluseid ning seeniorklassis proovisid kolm paari esimest korda startida GP tasemel.

Meistrivõistlused, mis teatavasti peetakse kuu lõpus Perilas, toimuvad seenioridele juba mitmendat aastat Grand Prix tasemel. Seetõttu asusid kolm võistluspaari – Diana Pruks (Finalist), Dina Ellermann (Donna Anna) ja Tiina Kuusmann (Romantika) – kõik esimest korda sel tasemel starti, et vormi testida. Skeemi RR5 võitjaks tuli Diana Pruks (RSK Toominga) hobusel Finalist (66,250%). Sama võistluspaar võitis ka skeemide  RK10/RK11/RR10 händikäpi, sõites kuuest osalejast ainsana raskeimat ehk skeem RR10 tulemusele 69,350% (koefitsendiga 1,1 tulemus 76,285%).

Menukaks osutusid avatud M3 ja M10kür võistlusklassid. M3 skeemi kolm parimat olid Laurel Leisna (Niitvälja RSK) hobusel Calendula (66,667%), Catlyn Lepman (Audruranna RSK) hobusel Damberina (65,530%)  ning Carinee Ainola (Niitvälja RSK) ja Freya (64,773%). Ainola võitis Freyaga ka M10küri arvestuse, sõites välja 69,513%. Teise koha saavutas Maribel Tuiken (Audruranna RSK) hobusel Jazz Hit (68,350%) ning kolmandaks vabakavade arvestuses tuli Laurel Leisna Calendulal (67,913%).

Uurisime Ainolalt ja Leisnalt, kuidas sportlased oma tulemustega rahule jäid ning, milline on vorm enne peatselt aset leidvat EMV-i. Carinee sõnul oleks võinud skeem natukene paremini minna, kuid palav ilm ning natukene pikaks veninud soojendus võisid oma töö teha. Vabakavas oli ta muusikast natukene ees olnud, kuid üldpildis sujus kõik hästi ning ka hobune oli teise sõidu ajal tähelepanelikum. Laurel leidis samuti, et sõidud oleksid võinud veidike paremad olla, ning mõlema sportlase sõnul tuleb EMVks veel kõvasti harjutada.

Võistluspäev algas aga noorhobuste klassiga, kus oli stardis ainult 3 võistluspaari, ning nende seast tegi parima tulemuse 7,720p Maria Kivisoo (Audruranna RSK) 4-aastasel hobusel Cariad Lawren.

Lastele oli avatud ST2 arvestus ning LK4 arvestus. Samm-traav skeemi parima tulemuse tegi Ralf Ellermann (Toni RSK) ponil Monte (74, 211%) ning LK4 skeemis sõitis kõrgeima tulemuse Annaliis Prodel (Niitvälja RSK) oma ponil Herr Ilves (65,769%).

Lisaks oli üks arvestus avatud ainult eesti tõugu hobustele, kus võtsid mõõtu 9 võistluspaari, sõites skeemi ABC1. Sõidu võitja ning ka kolmanda koha omanik oli Susanne Vardja (Hiiumaa RSK) hobustel Domino (72,748%) ja Avatar (69,167%), teise ja neljanda koha saavutas Sandra Hints (ESHKS) Vanellal (70,119%) ning Muuksi Rallal (68,810%). Viienda auhinnalise koha sai Krista Randlo (RSK Toominga) ponil Akvarell (67,952%).

Susanne Vardja ja Domino Foto: Catlyn Lepman

Sama skeemi võisteldi ka avatud klassi arvestuses. Kõrgeima tulemusega 69,405% võitis sõidu Stella-Marii Tamme (Niitvälja RSK) ponil Magic Flo J, teise koha saavutas Marii-Heleen Raidmets (Audruranna RSK) hobusel Gyolieta (67, 619%), kolmanda koha sai Jekaterina Tkatsjova (SA Tallinna RK) ponil Kardo 66,786%-iga, neljandale auhinnalisele kohale tuli Emeli Pikner (Saare RK) ponil Mon Ter (66,310%) ning viimasele auhinnalisele kohale tuli Rutt Margus (Liivimaa RK) Albrinal 66,190%-iga.

Skeemi LK4 avatud klassi arvestuses sai kõrgeima protsendi Agnes Raudam (Saaremaa RSK) hobusel Rockefeller (69,135%). Teisele kohale tuli Kristina Lätti (Tondi RSK) hobusel Fulinde D.V (66,538%), kolmanda koha saavutas Dina Ellermann (Tondi RSK) hobusel Showman (65,385%), neljanda auhinnalise koha sai Krista Randlo (RSK Toominga) ponil Akvarell 63,750%-iga ning viimasele auhinnalisele kohale tuli Triinu Lepa (Audruranna RSK) ponil Voore Rivel, sõites välja 63,654%.

Poniratsanikele avatud LP10 küri võitis Theresa Radha´ a (Tondi RSK) ponil Odrino ´B´ Van Het Juxschot, sõites oma vabakava 63,500%-ile. LP3 skeemi võitis poniklassi arvestuses aga Maria Mägi (Tondi RSK) ponil Raigo 60,857%-iga.