Vääna Sügisel neli sõitu peetud

Eile, reedel 30. novembril, alustati Vääna Ratsakeskuses kolm päeva kestva takistussõiduvõistlusega. Võistlusel osalevad ratsasportlased Eestist, Lätist ja Soomest. Esimesel võistluspäeval jagus võidurõõmu nii kohalikele kui lõunanaabritele.

Võistluspäev algas ponide võistlussõiduga kõrgusel 80 cm, mille võitis Sandra Liis Hääl (Kuldne Kabi) ponil Aramis. Teisena lõpetas Liivimaa klubi sportlane Birgit Kranich ponil Amor, kolmandana Priit Reinaus Rummu Jüril Märjamaa klubist. Sama kõrguse avatud arvestuse parim oli Doris Akker (Viljandimaa) hobusel Admiral Benbao.

Päeva järgmisel alal võisteldi kahefaasilises parkuuris, kus takistuste kõrgus küündis 95 cm-ni. Esikolmikusse jõudsid Jürgen Mark (KRT) Budapestil, Raili Kaasik (Tondi) Arabellal ja Hannelore Mariette Ojamäe (Black Stallion) Akerfeldil. Sama artikli alusel peeti ka järgnev 10 cm võrra kõrgem parkuur, kus osutus parimaks Mariah Orover (Parkuur) Toonal Kristjan Sinika (Ruttar) ja Ramsteini ning lätlanna Linda Viša ja Lode ees.

Päeva kõrgeima sõidu võit läks eile Lätimaale. Võidu noppis tõusva raskusega parkuuris kõrgusega kuni 115 cm Liga Petersone hobusel Dreifs. Lõunanaabritele kuulus lisaks võidule kolmaski koht, millele platseerus Kristine Baradovska Corintel. Kahe lätlanna vahel saavutas auhinnalise teise koha Kristjan Sinikas Ramsteinil.