Vääna Talve põhisõidu võitis Andres Udeküll

Täna, pühapäeval, jõudis Vääna Ratsakeskuses lõpule kaks päeva väldanud takistussõiduvõistlus. Lõpuks oli järgi andnud ka pikalt püsinud külmalaine ning võistlemine oli klimaatilistelt oludelt suhteliselt inim- ja loomasõbralik.

Võistluse kõrgeim sõit, kus takistuste kõrguseks oli 130 cm, toimus keskpäeval. Rajameister oli vastavat tavale kõrgeima ja suurima auhinnarahaga sõidu nimetanud Grand Prix’ks, mis vaatamata mitte just kõige suuremale takistuste kõrgusele tekitas nii võistlejates kui pealtvaatajates meeldivat ärevust. Rada osutus puhtalt läbitavaks tervelt 11-le võistluspaarile, mistõttu otsustas rajameister Mikelsons tõsta ümberhüpeteks takistuste kõrguse lubatud 140 cm-ni. Esimesena startinud Andres Udeküll (Parkuur) suutis korrata kahe nädala tagust edu ning sõita Calcyliga välja parima tulemuse. Teisena lõpetas sarnaselt eilse kõrgema sõiduga Siim Sinijärv (Rafter) Viperil, kolmandana Margit Mägi (Kuldne Kabi) hobusel Rising Sun.

Hommikuses 100 cm kõrguste takistustega parkuuris suutis eilset esikohta kaitsta KRT juuniorsportlane Jürgen Mark Budapestil. 110 cm võidu võttis Anni Kaljund (Domingo) Orfelial, ja jäi Fistiga võitmatuks ka õhtuses Tabel C põhimõttel peetud 120 cm sõidus.

Vääna Talve koondtulemused leiate kodulehekülje Kalendri rubriigist.

Hillar Talts