Väänas ja Niitväljal tähistati ratsaspordiaasta lõppu

Eilsel neljapäeval pidasid kaks Harjumaa talli meeleolukaid aastalõpuüritusi. Väänas esitasid takistussõitjad kooli-, koolisõitjad takistussõitu. Niitväljal aga etendasid ratsakooli lapsed kostümeeritud osatäitjatega programme ning sõitsid suurt kadrilli. Mõlemad ratsakeskused olid pealtvaatajaist tulvil.

Vääna kutsetega "võistlusel" osalesid neli paari kooli- ning viis paari takistussõidus. Auväärt koolisõidu kohtunike kogu, kes esines koosseisus Annike Laving, Alari Tinno ja Peter Lind, otsusega kinnitati esikoht Ebbe-Liisa Sõnajalale hobusega Zelibo. Teise koha vääriliseks määrati Grete Välismaalt alias Andres Udeküll hobusega Apollo, kes esines kunstnikunimega Kuum Shokolaad. Publiku kestvate kiiduavalduste saatel sooritasid oma etteasted veel Paul Argus ja Casanova ning Renek Rosenberg ja Trooja.

Foto: Raimo Heintalu

Vähem elevust ei tekitanud ka takistussõit, kus muidu koolisõitjatena tuntud neiud alustasid showprogrammi juba rajaga tutvumisel. Eilse parima takistussõitja tiitli pälvis Vääna talli perenaine Katrin Tinno, kes startis hobusega Panter. Katrinile pakkusid konkurentsi Anna-Liisa Rink ja Zäz, Dina Ellermann ja Klassika, Sirly Tillmann ja Butopiar ning Tiina Kuusmann ja Stallone.

Takistussõitjate võistlusvorm tekitas kerget elevust.. Foto: Raimo Heintalu

Vääna showprogrammi lõpetasid meeleoluka kadrilliga härrased Alari Tinno, Reimo Õunmaa, Erik Rebane, Indrek Jaanikivi, Peter Lind ja õhtu peaveterinaariks tituleeritud Meelis Lao asendajana Sirly Tillmann.

Kui Vääna ürituse peategelasteks olid sportlased, siis Niitvälja programmis esinesid sealse ratsakooli noored kasvandikud. Traditsiooniliselt valmistati laste endi poolt ette mitmeid etteasteid ning ka suur ühiskadrill.

Foto: Jüri Lõun

Vabakava teemad olid niiöelda seinast seina – areenil käisid nii luiged (balletist Luikede Järv), kauboid, metsatöllud kui ka James Bond isiklikult. Takistussõidu asemel peeti seekord maha hoogne tünnisõiduvõistlus.

Foto: Mats Soomre

Rohkem pilte Niitväljalt: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10150495160659916.385384.727964915&type=1