Väänas jõudis lõpule ERL-i Suvine Koolisõidu Karikasari

17ndal augustil leidis pärast neljandat etappi lõpu tänavune ERL-i Suvine Koolisõidu Karikasari, mille raames peeti ka Noorhobuste Sarja III etapp. Sarja üldvõitjateks osutusid Getter Kangur, Laura-Maria Lukas ja Kaisa Falkenberg, kes saavutasid esikohti kokku viies erinevas võistlusklassis.

Sel aastal koguti sarja punkte ainult ERL karikaklasside osas, lisaarvestustes punktiarvestust ei peetud. Etappidel pakutavad lisaarvestused toimusid korraldajate vabal valikul.

Nagu tavaks on saanud, oli karikasarja kõige raskemaks tasemeks R klass, milles saavutas kindla võidu Getter Kangur, kes võitis kaks etappi kolmest kohustuslikust, nende hulgas Väänas toimunud neljanda etapi. Teisena lõpetas Sirly Tillmann, kes samuti osales kolmel etapil. Kõik ülejäänud ratsanikud selles klassis võistlesid sarja jooksul vaid kahel või ühel korral. Kolmanda koha saavutaski kahel etapil osalenud Tiina Kuusmann.

Väänas peetud osavõistlusel tuli R klassis aga teisele kohale Läti esindaja, meie koolisõidu EMV-stki osa võtnud Gundega Krigere hobusel hobusel Donnerwelle. Ka kolmas koht läks Lätti, Agnese Dedzele hobusel Doctor Wayne.

Getter Kangur ja Palladion

M klassi, mis mõeldud noortele ratsanikele, üldvõitjaks tuli samuti Getter Kangur, kes võitis siingi kaks etapi kolmest, kaasa arvatud viimase Vääna võistluse (hobusel Palladion). Karikasarja teine koht läks neli punkti vähem kogunud Marii-Heleen Raidmetsale, kes osales ka kolmel etapil, võites neist ühe. Vaid kahel etapil osalenud Charlotte Pärt platseerus kolmandaks.

Vääna etapi noorteklassi teine oligi Raidmets, seda ponil Rokit, kolmas Liisbet Kakko Dr. Mottel. Avatud klassi võit läks Diana Pruksile hobusel Skywalker.

Juunioride arvestuses raskemal L tasemel läks karikasarja üldvõit Laura-Maria Lukasele, kes osales kõikidel toimunud etappidel ning võitis neist kaks. Teisel kohal lõpetas Marii-Heleen Raidmets, kolmandat kohta jäid jagama Fey Piir ning Kaisa Falkenberg.

Neljanda etapi võit läkski Lukasele hobusel Zäz, talle järgnes Läti esindaja Aiga Silavniece hobusel Diona Haleja, kolmanda koha saavutasid Marii-Heleen Raidmets ja Helifar. Avatud klassi võitsid Heli Hussar ning Richard Lionheart.

Laura-Maria Lukas ja Zäz

Poniklassis, kus võisteldi tasemel L kergem ning siin saavutas ülekaaluka üldvõidu Kaisa Falkenberg, kes võitis kõik kolm etappi, millel ta osales. Sarja arvestuses võttis teise koha Mari Talinurm ning kolmanda Hanna-Ly Haavik, kes olid ainsad ratsanikud, kes osalesid kõikidel toimunud etappidel.

Vääna etapi võitis Falkenberg Räpsil, teine koht kuulus Triin Kattelile ponil Mari ja kolmas Mari Talinurmele Jackil. Ka siin peeti avatud klass, kus võidu võttis Maiken Lepiste Saladinil.

Laste klassis tasemel A võitis karikasarja jällegi Laura-Maria Lukas, kes Väänas aga pidi leppima teise kohaga. Esikoht läks Hanna Langile hobusel Aaria, kes sarja kokkuvõttes saavutas kolmanda tulemuse. Nii Väänas kui ka üldarvestuses võttis kolmanda koha Stella-Marii Tamme, kes võistleb hobusel Calendula.

Kaisa Falkenberg ja Räpsi

Noorhobuste arvestuses punkte ei loetud, sari oli põhiliselt mõeldud kogemuste hankimiseks ning neid ootabki nüüd ees tõsine tuleproov ehk Noorhobuste Tšempionaat, mis peetakse 7.-8. septembril taaskord Väänas.Kolmandal etapil saavutas 4-5aastaste klassis võidu Katrin Tinno juhitud Damberina tulemusega 7,36 punkti. Neile järgnesid Diana Pruksi ratsastatav Romantika ja Maiken Lepiste Rihanna.

5-6aastaste arvestuses läks esikoht Diana Pruksile ja Scottile tulemusega 7,58 puntki, teine koht Maiken Lepistele ja Saladinile. Võistlejaid oligi kokku vaid 3, viimane koht läks Läti paarile Aiga Silavniece – Diona Haleja.

Võistlust hindas noorhobuste, laste, juunioride, noorte klassis ning R ja M avatud skeemides FEI 4* koolisõidukohtunik Maja Štukelj, kes kiitis väga meie lapsi, kuid tundis muret kohati raskemates klassides nähtud pinges sammu üle, mis tuleneb tihti "käe abil" koondamisest. Samuti juhtis ta tähelepanu sellele, et paljud harjutused kannatasid ebapiisava ettevalmistamise pärast. Štukelj kommenteeris ERLi koolisõidu managerile ja kohtunikule Eva-Maria Vint-Warmingtonile, et ta jäi nii meie sõitjate kui kohtunike üldise tasemega siiski päris rahule ja soovis kõigile edu ja energiat edaspidiseks.