Vaatamata ebaõnnestunud avasõidule võitis Stockholmi rakendi MK-etapi jällegi Boyd Exell

Stockholmis määdunud nädalavahetusel Sweden International Horse Show raames toimunud neljarakendite MK-etapil võttis hooaja teise järjestikuse võidu Boyd Exell ja seda vaatamata avasõidu allajäämisele kohalikule Fredrik Perssonile.
 

 

Reedese võistluspäeva õhtul peetud rakendi MK avasõidus, mis paneb paika MK põhisõidu stardijärjekorra, pani kohaliku publiku rõkkama esimesena startinud ja wild cardiga võistlenud rootslane Fredrik Persson. Persson tegi kiiret sõitu ja võttis maha vaid ühe palli, mis jäigi parimaks tulemuseks. Maailma esinumber Boyd Exell ei olnud seekord justkui tema ise, kui võttis oma tiimiga maha suisa neli palli ja pidi seega rootslasest seitse sekundit nõrgema tulemusega leppima teise kohaga (üks pall lisab viis sekundit). Kolmas oli avasõidus Exelli õpilane ja kunagine groom Edouard Simonet Belgiast.

 

Kõik loksus aga jällegi paika pühapäevaks, mil oli kavas otsustav, MK punkte andev sõit. Avavoorust pääsesid edasi selle puhaste paberitega läbinud Exell ja Persson ning kahe maha aetud palliga kolmandana Simonet. Võitjate voorus oli teistest jällegi pea jagi üle Exell, kes võttis maha ühe palli teiste kolme vastu ning edestas Perssonit kokkuvõttes pea 15 sekundiga. Kolmas koht kuulus Simonet`le.

 

Rääkides mõne sõnaga Stockholmi rajast, siis sisaldas see tavapärast kaks maratonitakistust, kumbki viie väravaga, sild ja tavapärased koonuseid. Siiski eripärasena oli sisse pandud niinimetatud suletud U, mis sisaldas kolme koonusväravat. Igal juhul uudne lähenemine Rootsi rajameistrilt ja sealse rakendikomitee esimehelt Dan Hendriksonilt. Suletud elemente ei kipu viimastel aastatel rajameistrid välivõistlustelgi kasutama, kuid võibolla oleks aeg vana traditsioon tagasi tuua. Igatahes Stockholmis tegi see asja huvitavaks ja samas ei tekitanud sõitjatele mingeid probleeme.

 

Paraku peame seoses Stockholmi võistlusega mainima ka kurba sündmust. Nimelt suri pärast MK autasustamistseremooniat Fredrik Perssoni üks hobustest, 21aastane Luma de Lux. Hobune vajus tseremoonialt tulles kokku ja kahjuks ei õnnestunud veterinaaridel teda päästa. Stockholm on sellest vaatenurgast õnnetu koht, sest mõned aastad tagasi seisis rakendisport samal võistlusel täpselt sama probleemi ees.

 

Stockholmis võisteldi lisaks tipptasemel rakendile veel takistus- ja koolisõidus ning sisekrossis. Nende kohta teeme kokkuvõtte järgnevas uudises. Kõik tulemused leiate http://online.equipe.com/en/competitions/22461


Warning: Trying to access array offset on false in /data01/virt72022/domeenid/www.hobumaailm.ee/htdocs/wp-content/themes/flatsome/inc/shortcodes/share_follow.php on line 23