Vabakava esikolmik: Dujardin, Langehanenberg, Cornelissen

Täna pärastlõunal selgusid D’Ornano staadionil koolisõidu vabakava maailmameistrid. Kulla võttis ilmselge favoriit Charlotte Dujardin hobusel Valegro tulemusega 92,161 %. Hõbemedalistide Helen Langehanenbergi ja Damon Hilli järel suutis siiski pronksile tõusta Adelinde Cornelissen Jerich Parzivalil.

GP Speciali pronks Kristina Sprehe hobusel Desperados tegi küll tugeva soorituse, mis päädis skooriga 83,125 %, kuid sellest poodiumile tõusmiseks täna ei piisanud, tulemus andis neljanda koha. Kohtunikud olid täna võrdlemisi helded, jagades üle 80 % seitsmele paarile. Üllatavalt hea soorituse (82,036 %) tegid viiendaks platseerunud 27aastane ameeriklanna Laura Graves hobusel Verdades ning kuuendaks jõudnud Victoria Max-Theurer Augustinil (81,036 %).

Kristina Sprehelt ja Desperadoselt tugev sooritus

Laura Graves ja Verdades

Victoria Max-Theurer ja Augustin OLD

„Ma ei uskunud pärast OMi, et võib veel paremaks minna,“ sõnas 29aastane maailma esinumber Charlotte Dujardin. „Olen Valegroga saavutanud kõik, mida unistada võis, ja rohkemgi. Iga medal on hea, kuid võita WEGil, on muidugi väga eriline ja seda tunnet ei olegi võimalik kirjeldada.“ Minu küsimusele, kuidas on nüüd lood motivatsiooniga edasi pürgida, vastas värske maailmameister, et ta püüab sama korrata mõne uue hobusega. „No pensionile minna ma veel küll ei kavatse!“ teatas ta.

Oma hobuse häid ja halbu külgi tutvustades leidis Dujardin, et enim võivad nad kaotada punkte sammus, kuna Valegro on kärsitu ja tahaks juba järgmise põneva harjutuse ette võtta. Täna tundus Blueberry (Valegro hüüdnimi – toim.) end väsinumana kui eelmistel päevadel, kuna nädal on hobuste jaoks olnud väga pikk ja sündmusterohke, kuid sõitja oli esitusega igati rahul. „See ongi põhiline, et sa annad endast kõik ja see õnnestub. Kui sinna otsa tuleb ka võit, siis see on muidugi veel parem!“

Charlotte Dujardin tänab Valegrot järjekordse tipptasemel soorituse eest

Helen Langehanenberg säras tavapäraselt, ehkki nn. igavene teine olla ei ole kindlasti tema unistus. Nende esitus pälvis hindeks 88,286 %, üksmeelselt asetasid kõik kohtunikud ta Dujardini järel teiseks. „Ma olen Damie üle nii uhke. Iga kord, kui ma mõtlen, vau, see oli nüüd hea sooritus, siis ta teeb järgmine kord veel paremini. Kuidas see on võimalik?! Ta on maailma parima iseloomuga ja suurepärase loomuliku andega hobune, kellega mul on lihtsalt nii lõbus sõita. Ta oli minuga igal hetkel terve sõidu vältel.“

Helen Langehanenberg ja Damon Hill

Adelinde Cornelissen andis täna endast kõik, et jõuda pärast pisut pettumustvalmistavat tulemust GP Specialis medalile. 17aastane Parzival ei olnud ehk nii särav kui mõnel varasemal korral, kuid sõitja sõnul käitub ja tundub ta endiselt pigem 7-aastasena. „Parzivalil ei ole nõrku külgi, ta on väga hea hobune. Ta naudib seda, mida me teeme, ja me ei kavatse veel lõpetada, vähemalt seni, kuni ta tundub sama värske. Praegu on tähtis teda terve ja õnnelikuna hoida, et me saaksime veel ühtedel Olümpiamängudel osaleda.“ Nende tänase vabakava hindeks kujunes 85,714 %.

Adelinde Cornelissen ja Jerich Parzival N.O.P.

Peakohtunik Isabelle Judet lõi imestusest käsi kokku ja ütles, et sellist koolisõitu on kohtunikel sama lõbus vaadata kui pealtvaatajail. „Me ei tea ju, kes võidab, ehkki sisetunne on kindlasti kõigil olemas. Proovime jälgida esitust samamoodi nagu seda teevad pealtvaatajad ning hinded peegeldavad rahulolu nähtuga. See on selline sisetunne, mis sunnib ühte või teist hinnet andma, kuid loomulikult ka pikaajaline kogemus. Tore, et täna meie arvamused nii hästi kattusid, seda ei juhtu just alati.“

Homme on kavas reiningu finaal ning meie jaoks ilmselt oluliselt aktuaalsem kolmevõistluse kross, mis leiab aset Caenist umbes 70 km kaugusel Le Pini riiklikus hobusekasvanduses. Juba on väga palju kurdetud raja mudasuse ja pehmuse üle, eks näis, kui õnnelikult see võistlusala homme läheb.

Küri tulemused: http://www.normandy2014.com/2014-games/the-disciplines/2/dressage