Vaid nädal on jäänud Longines FEI Jumping Nations Cup hooaja alguseni

Mullu võitis Barcelonas Rahvuste Karika Madalmaade tiim; foto FEI/Jim Hollander

Tänavusest aastast on maailma vanim võistkondlik ratsaspordisari – takistussõidu Rahvuste Karikas – alustamas oma 109. hooaega uue tiitelsponsori Longines nime all, hooaja avaetapid saavad toimuma juba tuleval nädalal.

Longines FEI Jumping Nations Cup saab avalöögi korraga kahes liigas, kui tuleva nädala laupäeval ja pühapäeval võisteldakse järjestikku Araabia Ühendemiraatides Abu Dhabis ja Ameerika Ühendriikides Ocalas. Tänavusest hooajast on jällegi mingil määral muutunud sarja reeglid ja seda põhiliselt seonduvalt etappide arvuga erinevates liigades. Põhja-Ameerika ning Kariibide liigas on endiselt kolm etappi – USA, Mehiko ja Kanada, kuid Araabia liigas näiteks vaid juba nimetatud Abu Dhabi etapp.

 

Kui tugevaim, Euroopa esimene divisjon, selgitab oma paremad kaheksa etapi põhjal, siis Euroopa teises divisjonis, kuhu olemuslikult kuulub ka Eesti, peetakse sarnaselt Araabiaga vaid üks etapp Budapestis. Ungari pealinna kvalifitseeruvad teise divisjoni riikide võistkonnad valemiga, kus arvestatakse riikide sportlaste punnktide summat Longines Ranking edetabelis.

 

Sarja finaali traditsioon jätkub Barcelonas, tänavu on selle toimumise aeg seoses USA-s toimuvate Maailmamängudega tavapärasest veidi hilisem ning uus karikavõitja selgub 4.-7. oktoobrini. Tiitlit asub kaitsma Madalmaade koondis.

 

Huvi korral leiate kogu Longines FEI Jumping Nations Cup kalendri aadressilt

http://inside.fei.org/fei/events/fei-nations-cup-series/jumping/calendar