Vaikla Kevade põhisõidu kaksikvõidu noppis Urmas Raag

Urmas Raag ja Van Damme. Foto: Külli Tedre-Gavrilov

Vaiklas toimus 14. aprillil kevadine takistussõiduvõistlus, kus võisteldi tasemetel 100-130 cm. Sel korral oli jäi võistlejate arv veidi tagasihoidlikumaks, võistlustules vaid kolmkümmend kaks osalejat. Põhisõidus kõrgusel 130 cm noppis kaksikvõidu Urmas Raag (Tartumaa RSK) hobustega Van Damme ja Ventisette.

Võistluspäeva alustanud 100 cm parkuuris selgusid parimad kahes arvestuses – avatud arvestus ning 5a ja esimest hooaega võistlevad 6a hobused. Avatud klassis lõpetasid kõik osalejad vigadeta sõiduga. Neljast paarist kiireim oli Helena Järve (SA Tallinna RK) hobusega Flinstone H, teise koha noppisid Maarja Somelar ja Eiffel. Kolmanda koha roseti teenisid välja Doris Akker (Märjamaa SK) ja Dim Sum. Noorte hobuste klassis oli võistlustules vaid üks paar – Vanessa Mälberg (Tartu Kalevi RK) ja S-Power, kelle tulemuseks jäi 8kp.

Sarnaselt eelmise parkuuriga oli ka 110 puhtus-kiirus parkuuris end proovile panemas neli paari. Puhta soorituse ja kiire ajaga noppisid võidu Heleene Pruunsild (ESHKS) ja Quince. Samuti puhta sõiduga lõpetas teise koha saanud Lisanna Lepmets (Märjamaa SK) hobusega Noveka VD Weretherbacdh Z. Kolmandad olid sarnaselt eelmisele parkuurile Doris Akker (Märjamaa SK) ja Dim Sum, kes lõpetasid parkuuri 4kp-ga.

Sel korral oli suurem konkurents kõrgemates sõitudes. Kolmteist paari osales 120 cm puhtus-kiirus parkuuris, kusjuures viis lõpetasid raja vigadeta. Võidu noppisid Urmas Raag (Tartumaa RSK) ja Venganza, edestades teise koha saanud paari rohkem kui 2 sekundiga. Teisele kohale platseerusid Teele Kepler (Tartumaa RSK) ja Varina, kolmanda koha said Brita Tuvi (Viljandimaa RSK) ja Hindenburg.

Võistluse põhisõit oli tõusva raskusega jokkeriga 130 cm. Võistlustules oli kümme paari, kellest maksimumpunktidega lõpetas 5. Kaksikvõit kuulus selles sõidus Urmas Raagile (Tartumaa RSK) hobustega Van Damme ja Ventisette. Eelmise parkuuri võitnud ratsuga oldi neljandal kohal. Kolmanda positsiooni hõivasid Andres Zirk (TTartumaa RSK) ja Vermont.

Tulemused