Vaikla sügisese takistussõiduvõistluse põhisõidu võitis Susan Kaleta

Põhisõidu võitjad. Foto: Celin Lannusalu.

18. oktoobril toimus Vaiklas sügisene takistussõiduvõistlus, kus võeti mõõtu neljas parkuuris. Kokku tehti päeva jooksul pea 100 starti. Põhisõiduks oli 130 cm parkuur, kus võidu viisid koju Susan Kaleta ja Hudson Hornet.

Võistluspäeva alustati 90/100 cm handicap sõiduga, kus osales kolmkümmend seitse paari. Puhtus-kiirus parkuuris oli eksimusteta sooritusi koguni üheksateist. Kiire ajaga sõitsid end esikohale Kristiin Sõõrumaa (SA Tallinna RK) ja Orhidee, napilt teiseks jäid Kärt Kaseorg (Viljandimaa RSK) ja Aga Flamenco Von Feicht. Kolmanda tulemuse said kirja Elina Ilusk (Järvamaa RSK) ja Ellux.

Puhtusele-kiirusele hüpati ka 110 cm rajal, kus võistlustules oli kolmkümmend neli paari. Tihedas konkurentsis lõpetasid esikohal Mia Mai Laisaar (SA Tallinna RK) ja Dynamit, teise tulemuse sõitsid välja Elisabeth Ervald (Viru Ratsu) ja Liberty D’Estella, kolmanda koha said eelmise sõidu võitjad Kristiin Sõõrumaa (SA Tallinna RK) ja Orhidee.

120 cm puhtus-kiirus parkuuri võitsid Anna-Liisa Raudsepp (Järvamaa RSK) ja Latvis.

Põhisõiduks oli 130 cm ümberhüpetega parkuur, kus kuuest stardis olnud paarist pääses teise vooru viis. Ümberhüpetel oli eksimusteta sõite kolm – napi võidu Hanno Ellermanni (ESHKS) ja Zinzino ees noppis Susan Kaleta (Viljandimaa RSK) hobusega Hudson Hornet. Kolmanda koha sõitis välja samuti Hanno Ellermann (ESHKS) sel korral hobusega Igor Van De Burcht.

Tulemused: https://ratsanet.ee/system/files/9082/TS_Vaikla_18.10.20.pdf?1603789173