Vaiklas noppisid Andres Udeküll ja Herdi kaks võitu

Andres Udeküll ja Herdi. Foto: Celin Lannusalu

22. septembril toimus Vaiklas sügisene takistussõiduvõistlus, kus viidi läbi neli parkuuri kõrgustel 90-140 cm. Põhisõidus jäid konkurentidele püüdmatuks Andres Udeküll ja Herdi.

Päeva esimeseks parkuuriks oli 90/100 cm handicap, kus osales kaksteist paari. Vigadeta sooritusi oli kusjuures koguni üheksa. Parima tulemusega lõpetasid Grete-Liis Lepp (Liivimaa RK) ja Charlene. Elisabeth Ervald (Viru Ratsu) ja Liberty D’Estella lõpetasid teisel positsioonil. Kolmanda tulemuse said kirja Eva-Maria Vinkel (Tallinna RSK) ja Chesly V.

Puhtus-kiirus 110 cm parkuuris olid võidukad Anna-Liisa Raudsepp (Järvamaa RSK) ja Latvis. Napilt teisel kohal lõpetasid ka eelmises sõidus teised olnud Elisabeth Ervald (Viru Ratsu) ja Liberty D’Estella. Kolmandad olid eelmise sõidu võitjad Grete-Liis Lepp (Liivimaa RK) ja Charlene.

120 cm parkuur toimus samuti kiirusele-puhtusele. Kolmeteistkümne osalejaga sõidus teenis esimese ja kolmanda Andres Udeküll (RSK KRT) ratsudega Herdi ja Zuriso. Teisel positsioonil lõpetasid Hanno Ellermann (ESHKS) ja Natkingkey SR.

Põhisõiduks oli 130/140 cm ümberhüpetega rada, kus osales kaheksa paari. Ümberhüpetele pääses neli paari, neist kolm lõpetas ka ümberhüpetel vigadeta. Ainsana 140 cm rada hüppas Hanno Ellermann (ESHKS) hobusega Graffiti, paari tulemuseks oli üks eksimus ümberhüpetel ja neljas koht. Sarnaselt eelmisele sõidule võitsid Andres Udeküll (RSK KRT) ja Herdi ning teised olid Hanno Ellermann (ESHKS) ja Natkingkey SR. Kolmanda koha said Kristi Luha (ESHKS) ja Carlson.

Tulemused: https://ratsanet.ee/system/files/7947/TS_Vaikla_22.09.19.pdf?1569228399