Vaiklas peeti Virumaa karikavõistlused takistussõidus

Samal ajal, kui suur osa mandrirahvast oli kolinud Hiiumaale Kärdla Ratsupäevadele, võistlesid osad takistussõitjad Vaiklas tänavusel Virumaa Karikal.

80-85 cm kõrgune kahefaasiline parkuur osutus jõukohaseks vaid ühele võstluspaarile, kelleks olid Janek Zalite (Tondi) ja Escada. Selle tulemusega võideti avatud klass, kus teise koha pälvisid Karolin Valge (Parkuur) ja Gracija ning kolmanda Brit Truuts (LMRK) ja Suzuki.

Sama parkuuri ponidele ja kuni 16aastastele mõeldud arvestuses tegid parima soorituse Mari-Liis Oberg (Tondi) ja Toonik, kellele piisas esikoha saavutamiseks esimese faasi läbimisest ühe eksimusega. Teise koha said selles arvestuses kohaliku Vaikla klubi esindajad Evelin Metslova ja Werner, kolmandaks tulid Brit Truuts ja Simson.

Sarnased arvestused ning artikkel olid ka teises parkuuris, mis toimus takistuste kõrgusel 95 cm. Ponide ja kuni 16a. arvestuses kindlustasid esikoha Karolin Valge ja Gracija, jättes teiseks Heidi Mülla (Ruila Tall) ja Mon Chergi. Kolmandaks plateseerus Mari-Liis Oberg Machol. Sedapuhku suutsid kõik esikolmikusse kuulunud võistluspaarid mõlemad faasid läbida veatult.

Avatud klassis võttis esikoha samuti Karolin Valge Gracijal, teisena lõpetasid siin Maria Popova ja Pols Vaikla klubist, kolmandaks tulid Ann-Inger Kari (Parkuur) ja Lady Landcolt.

Päeva kõrgeim parkuur toimus ümberhüpetele takistuste kõrgusel 105 cm. 15 osaleja hulgas kindlustas võidu Madis Niinemets (Virumaa) Colinsil. Tugevat konkurentsi pakkus talle Maria Tsyrulnikova hobusel Claudia-Cardinale, kes läbis samuti ümberhüpped puhtalt, kuid pisut aeglasemalt. Kolmanda koha noppisid Maria Popova ja Pols, kes kogusid ümberhüpetel 4 kp.

Täpsemalt saab tulemustega tutvuda meie kalendris: http://www.hobumaailm.ee/index.php?page=37&m=8&y=2011&id=637