Vaiklas võitis põhisõidu Hanno Ellermann

Hanno Ellermann – DIXON. Foto: Kylli Tedre-Gavrilov / www.kyllitedre.com

23. septembril toimus Vaiklas sisehooaja teine takistussõiduvõistlus, mis oli heaks ettevalmistuseks ka tulevaseks Tallinn International Horse Show’ks. Võistlejad said vormi proovile panna kõrgustel 90-140 cm, kus tehti kokku 125 starti. Põhisõidus oli parim  Hanno Ellermann (ESHKS) hobusega Dixon.

Võistluse põhisõiduks oli ümberhüpetega handicap rada kõrgustel 130/140 cm. Võistlustules oli kakskümmend kuus paari, kellest ümberhüpetele pääses üheksa. Ümberhüpetel oli puhtaid sooritusi koguni 7. Kiire ajaga võitis Hanno Ellermann (ESHKS) Dixoniga ning oli kolmas hobusega Freedom. Napilt teiseks jäid Helene Marie Rägo (Tartumaa RSK) ja Con Quick.

Puhtus-kiirus rajal kõrgusel 120 cm osales 47 paari, kellest lausa kakskümmend neli lõpetas raja vigadeta. Kõrges konkurentsis said esikoha Anette Leppik (Tartu Kalevi RK) ja Samurai’s Miracle, olles teise koha saanud paarist lausa üle 5 sekundi kiiremad. Teisele kohale platseerusid Egle Palm (RK Ruila Tall) ja Power Of Gold, kolmandad olid Stefani Sabrodin (Tartu Kalevi RK) ja Picanto M.

110 cm puhtus-kiirus parkuuris võttis võidu Älis-Sille Hein (Tondi RSK) hobusega Vedette B. Teisel kohal olid sarnaselt eelmise parkuuriga Egle Palm (RK Ruila Tall) ja Power Of Gold. Kolmanda koha sõitsid välja Ella Miina Koger (RK Ruila Tall) ja Okasroosike.

Võistluspäeva alustanud 90/100 cm sõidus oli end proovile panemas 17 paari, kusjuures lausa 13 läbis parkuuri karistuspunktideta. Võitis Helene Proover (Viru Ratsu) hobusega Up To Date. Teised olid Kärt Kaseorg (Viljandimaa RSK) ja Aga Flamenco Von Feicht. Kolmanda koha said eelmise sõidu võitjad Älis-Sille Hein (Tondi RSK) ja Vedette B.

Kõik tulemused: https://ratsanet.ee/system/files/6647/TS_Vaikla_23.09.18.pdf?1537863103