Väiksemad takistussõiduvõistlused toimusid Pärna talus, Kilgi tallis ja Kohilas

Möödunud nädalavahetusel peeti Eestis kolm väiksemat takistussõiduvõistlust, mis toimusid Tartumaal Pärna talus ja Kilgi tallis ning Harjumaal Kohilas.

Pärna talu võistlus peeti riiklikul taasiseseisvumispäeval, 20. augustil, mil suurim edu saatis Rainer Hõim (Tartumaa)`i, kes hobusega Odin võitis nii 120cm kui 130cm kõrgused parkuurid. Kõrgeimas sõidus järgnesid talle Stella-Ingrid Liinamäe (Tartumaa) ja Calimero von Cimely ning Urmas Raag (Tartumaa) ja Jill van de Roshoeve. Samas peetud 110cm kõrguste takistustega sõidu võitis Helina Kalev (Liivimaa) hobusega Putter Atacama ning 100cm kõrgusel oli parim Laureen Leiten (Viljandimaa) hobusega Jason-Hilton.

Kilgi talli ja Kohila võistlused peeti laupäeval. Kilgi 125cm esikolmiku moodustasid Catlyn Resto (Tartumaa) ja London, Annika Veerpalu (Nõo) ja Tenor ning Stefani Sabrodin (Tartumaa) ja Peperoni. 115cm võit läks samiti Restole hobusega London. 100cm harrastajate parim oli Maarja-Liis Järvekülg-Luoma (Liivimaa) hobusega Stella, sama kõrguse avatud klassi võitsid Laura Pedjak (Liivimaa) ja Dolce Vita, 80cm parim oli Riin Kurrikoff (EHS) hobusega Trikk.

Kohila võistluse suurimaks sõiduks oli handycap 110/110cm, mille võit läks Maarja Martinsonile (Tondi) hobusega Dolanda. Järgnesid Minna Veedler (ESHKS) ja Con Brio ning Olga Kopõtova (Tallinna Ratsaspordikool) ja Eliumi. Kõrgusel 90cm võitis Brigitta Vanker (Märjamaa) hobusega Lakmee, 80cm Annika Lehtmets (Viru Ratsu) ja Piiga, Jessica Mölder (Audruranna) ja Wonderful Surprise.

Kõikide võistluste täielikud tulemused leiate Ratsanetist.