Väiksemaid takistussõiduvõistlusi peeti Hiiu-, Tartu- ja Virumaal

Möödunud nädalavahetus oli võistlusterikas nii kodu- kui välismaal. Väiksemad takistussõiduvõistlused toimusid Hiiumaal Linnumäel, Tartumaal Pärna talus ja Virumaal Väike-Maarjas.

Hiiumaal Linnumäel jätkus tänavune Saarte Karikas oma teise etapiga. Nagu karikasarja reglement ette näeb, võisteldi kolmel erineval tasemel. Kõrgusel 110 cm oli seekord parim Maris Berkmann (Hiiumaa) hobusel Chanel 5. 95 cm jäid teistele püüdmatuks Hanna Treikelder (Tondi) ja Eera, 75 cm Inge Maiman (Hiiumaa) hobusel Lolita Luardes. Saarte Karika järgmine etapp saab toimuma 6. juulil ning jällegi Linnumäel.

Tartumaal Pärna talus aga jätkati sealse suvise karikasarjaga, millel sarnaselt saarte sarjaga oli kavas teine etapp. Pärna talus lisandus Tartumaa Suvekarikale EHS-i poolt kureeritava Tori hobuse karikasarja takistussõidu esimene etapp. Sõitude kõrgused Pärna talus küündisid 120 cm-ni, mille võitis Brita Tuvi (Viljandimaa) hobusel Jaffary. Puhtusele ja kiirusele peetud 110 cm kõrgusel jäid võitmatuks Grete-Liis Lepp (Liivimaa) ja Safari, samal põhimõttel peetud 100 cm aga Stella-Ingrid Liinamäe (Tartumaa) ja Calimero von Cimely. Sama ratsanik saavutas veel teisegi esikoha, seda kõrgusel 90 cm hobusega Fresh-Finesse. Madalaima sõidu takistuste kõrguseks oli Pärna talus 80 cm ning sellest sõidust lahkusid võitjatena Katrin-Kai Raid (Pärna) ja Claudius.

Takistussõitjad võtsid mõõtu ka Virumaal Väike-Maarias, kus peeti maha Viru Karika nimeline võistlus. Paremad selgitati neljas võistlusklassis ja edukaimateks kujunesid Brit Truuts (Liivimaa) ja Kati Raidma (Vändra). Brit võitis hobusega Suzuki sõidud kõrgustel 75 cm ja 90 cm, Kati aga oma hobustega kõrgustel 100 cm ja 110 cm. Kati Raidma võitis 100 cm sõidu hobusega Hornelya, kusjuures oli teine hobusega Ainiki W, kellega omakorda võitis 110 cm sõidu.

Kõikide eelpool kajastatud võistluste tulemused leiate aadressilt http://www.ratsaliit.ee/est/g113s4155?mode=print .