Väiksemaid võistlusi peeti Kohilas, Sirgu külas, Pajusis ja Lagedil

Möödunud nädalavahetus oli võistluste arvult rikkalik, lisaks Eestimaa Suvemängudele võisteldi takistussõidus veel neljal võistlusel, millest teeme siinkohal lühiülevaate.

Kohila tallis peetud võistlusel oli kavas Resta väikeponide sarja seitsmes etapp, mille võitis Anett Pajur (Tondi) poniga Macho. Pajurile järgnesid Maris Kangur (Tondi) ja Mari ning Saskia Maripuu (Ruila Tall) ja Mariana. 75cm avatud klassi võitsid Age Adamson (Simon) ja Hobbs, kes olid parimad ka kõrgusel 80cm. 90cm võit jäi Kohila ratsaklubisse ning selle saavutasid Leana Kalve ja Andama. Kõrgusel 110cm võitis Paul Argus (Tondi) hobusega Orhidee.

Lagedil peeti traditsioonilist Lagedi Derby`t, mille miniderby kõrgusel 80cm esikolmikusse jõudsid võitjana Teisi Unt (Järvamaa) ja Tas-Waps, teisena Erik Salupuu (Simon) ja Mitra ning kolmandana Grete-Liis Suisalu (Simon) poniga Milana. Kõrgusel 100cm võitis Kerstin Valdsalu (Järvamaa) hobusega Parys. Teisena lõpetasid Anna-Liisa Raudsepp (Järvamaa) ja Felix, kolmandana Marie-Helene Sarapuu (Simon) hobusega Smirnoff.

Sirgu külas peeti Liivimaa klubi suvise karikasarja teine etapp, mille raames selgitati ühtlasi lasteklassi Tartu meister. Laste tiitel anti välja kõrgusel 100cm ning selle võitis Eva-Johanna Jürgenson (Viljandimaa) hobusega Preston. Sama paar oli ka avatud 100cm võitjaks, olles parim ka kõrgusel 110cm. 80cm parimad olid Annika Lehtmets (Viru Ratsu) ja Piiga, kõrgusel 65cm Sille Voitk (Liivimaa) ja Wiktoria S.

Eesti Hobusekasvatajate Seltsi takistssõidusarja teine etapp peeti Pajusis. Nimetame ära sellegi võistluse parimad. Kõrgusel 110cm olid Pajuski parimad päev varem Tartu meistriks tulnud Eva-Johanna Jürgenson ja Preston. 100cm jäid teistele püüdmatuks Gea Giudorf (Pärna) ja Lanetta, kuni 80cm kõrguste takistustega sõidus Anett Pajur ja Toonik.