Valegro ning Carl Hester võivad võistluskarjäärist pärast Rio OM-i loobuda

Paar päeva tagasi kirjutas USA koolisõidulehekülg dressage-news.com, et selleks hetkeks kõigest 14aastane Valgro plaanitakse pärast Rio de Janeiro Olümpiamänge pensionile saata. Lisaks tõdes 47aastane Carl Hester, et plaanib ise samuti võistluskarjääri lõpetada.

Valegro ja tema ratsanik Charlotte Dujardin on viimased 2 ja pool aastat olnud maailma edetabeli liidrid, nad on võitnud Olümpiamängud, Euroopa ja Maailmameistrivõistlused ning Maailmakarika, lisaks hoiavad nad enda käes kõiki GP taseme maailmarekordeid.

Carl usub, et kuigi Valegrol (Negro x Gerschwin) on võimekust ka GP maailmarekord viia üle 90% (hetkel 87.460%), oleks Rio OM hobusele ning ka talle endale hea aeg muutuseks. „Ma usun, et oleks sobiv hetk tegeleda teiste väljakutsetega, mida mulle juba praegu pakutakse,“ ütles ta Floridas toimunud Adequan Global Dressage Festivalil peetud usutluses portaaliga dressage-news.com.

Carl Hester ja nip Tuck. Foto: Külli Tedre

Carl Hester, kes baseerub põhiliselt Gloucestershire’is Suurbritannias, on viimastel aastatel olnud briti koolisõidu üks ikoone ning ütlasi Valegro kaasomanik ja Charlotte Dujardini treener ja mentor. Hesteri esimesed Olümpiamängud olid 1992. aastal Barcelonas, millele järgnesid Sydney (2000), Ateena (2004) ning London (2012). Ta on osalenud mitmel WEGil ning Euroopa Meistrivõistlustel, parimate saavutuste hulka kuuluvad Londoni OM võistkondlik kuldmedal, võistkondlikud hõbemedalid 2010 ja 2014.a. WEGil, Herningi EMi (2013) võistkondlik kolmas koht, Rotterdami EMi (2011) võistkondlik võit ja individuaalne teine koht, Windsori EMi (2009) võistkondlik hõbemedal.

Alles 16aastaselt hobustel ratsutama hakanud (ratsutamist alustas eesliga!) Carl Hester usub, et on aidanud briti koolisõidul tõusta ning nüüd on aeg teistel esile astuda. Ta näeb umbes 10t paari, kes võiksid Suurbritannia koondises erinevatel võistlustel kodumaad esindada. „Häda on selles, et kunagi ei tea, kuidas sa end tundma hakkad, kui enam võistelda ei saa. Hetkel ma täpselt ei tea, kuhu tee mind viib, kuid kõiki rolle korraga täita oleks väga raske,“ lausus sportlane, kellel on muide ka Hispaanias residents. „Otsustan pärast Riot, kuidas tunne on. Hetkel ma veel naudin võistlemist ning samuti oma hobust Nip Tuck.“

Valegro suhtes oli ta kindlamal seisukohal: „Pärast nii stabiilset ja suurepärast karjääri ei näe ma mõtet, et ta peaks jätkama lihtsalt sellepärast, et ta saab ja suudab. Ma ei tea ühtegi hobust, kes oleks nii palju teinud meie riigi heaks. Tema pensionile jäämise tseremoonia saaks ilmselt toimuma London Olympia show’l, kus Valegrol on kodupubliku ees õnnestunud püstitada mitmeid maailmarekordeid. Mul on talle isegi tulevikuks kaaslane välja valitud – üks segane wales’i poni! Ma ei kujuta ette, et oleksin nõus teda müüma, ta jääb minu farmi. Kindlasti saab temaga ka edasi ratsutatud, võibolla mõned demonstratsioon-esinemised; ma ei usu, et talle oleks hea, kui temaga enam ei sõideta.“

Charlotte Dujardin ja Valegro. Foto: Külli Tedre

1988. aastal Seouli OM-il Suurbritannia koondises võistelnud Trish Gardner (79), kes elab Carli farmi lähedal asuvas külas, käib Valegroga mõnikord maastikul sõitmas, kui Charlotte’i pole kohal. „Ta on väga konkreetne daam, ei mingit jama. Valgegroga maastikul käimine andvat tema elule mõtte,“ kommenteeris Hester.

Kogu intervjuu on saadaval siin: http://www.dressage-news.com/?p=29677