Valegro ostmiseks otsitakse erinevaid toetajaid

Olümpiavõitja, 10aastane hollandi soojavereline ruun Valegro on kahtlemata brittide südames nii sügaval, et fännid rajasid jõulude paiku spetsiaalse Facebooki lehe, milles kutsutakse inimesi üles annetama raha Valegro ostmiseks, et Charlotte Dujardin saaks temaga edasi ratsutada.

Aktsioonile, mis jõudis ka BBC uudistesse, reageerisid peagi ka Carl Hester ja Charlotte Dujardin, kes teatasid, et nad ei toeta fännide ettevõtmist. "Mitte, et me poleks tänulikud, kuid selline kerjamine ei sobi. Pealegi saaks see juriidiliselt ilmselt keeruline olema," kommenteeris Hester, kes on hobuse omanik koos Roly Luardiga. "Me ei ole Rolyga kunagi eitanud, et Valegro läheb pärast Olümpiamänge müüki, kuid eeldasime, et see võiks olla mõni jõukas fänn, kellel oleks ostuvõimalus. Nüüd on see kahtlemata raskem, kuna hobusel on olnud nii suured saavutused. Sellisel majanduslikult raskel ajal ei saa me eeldada, et inimesed saavad panustada."

Facebooki lehel on vastuolulisi reaktsioone. Osad on mõistagi tulised toetajad, teised kahtlevad, kuidas füüsiliselt see korjandus käima hakkab ning ega lehe algatajal ometi pole plaanis raha oma taskusse panna. Vastuseks kinnitatakse, et fännileht on alles informatsiooni jagamiseks ning töö käib, et üles seada päris kodulehekülg koos online-makse sooritamise võimalusega.

Hester omakorda tuli mõned päevad pärast aastavahetust lagedale uudisega, et 49% Valegro ostmiseks on pöördutud mõningate kohalike investorite poole. "Mitmetest Euroopa riikidest on pakutud suuri summasid, kuid lootuses jätta hobune Inglismaale ning sama sõitja ja treeneri juurde, oleme valmis hinnas veidi järele andma. Samuti on Carl valmis tagama hobuse ülalpidamiskulud," kommenteeris Roly Luard.

Hester ja Luard loodavad juba jaanuari lõpuks kokku saada 2,5 miljonit naela, mis on 49% Valegro hind. Esimesed investorid on juba lubanud 500 000 naela suuruseid summasid.

"Juhul, kui hobune jääb Carli talli, on plaanis teda hoida vaid suuremate võistluste jaoks ning pikemas perspektiivis Rio OM-i jaoks," lisas Luard.

Fännide korjanduse-suunalise lehe leiate: http://www.facebook.com/ValegroSyndicatePledgePage