Valentina Truppa paraneb nädal tagasi juhtunud raskest õnnetusest

Itaalia koolisõidu esinumber, 2012. aasta koolisõidu Maailmakarika finaali kolmas, 29aastane Valentina Truppa, kes 7. juunil Arezzo CDI-l noore hobuse seljast rängalt kukkus, on intentsiivravi palatist välja saanud ning paraneb hästi.

Truppa kukkus Arezzo CDI-l eelmisel pühapäeval, kui tema 7aastane hobune HotPoint di Fonteabeti ehmus, küünlasse tõusis, seejärel keerutada püüdis ning tasakaalu kaotas. Kiivrit kandnud ratsanik lendas sadulast alla ning hobune maandus talle otsa, mispeale sportlane kaotas teadvuse.

Truppa viidi koheselt kohalikku San Donato haiglasse, kuid transporditi pärast esimest ülevaatust helikopteriga Policlinico Santa Maria delle Scotte haiglasse Sienas, Itaalias, kust järgmisel päeval teatati, et sportlane on stabiilses seisus, kuid hoitakse narkoosi all.

Täna, 6 päeva pärast õnnetust on Truppa toodud erahaiglasse, kus teda on külastanud nii Itaalia ratsaliidu president kui ka Itaalia sõjaväepolitsei ülem. Soovime noorele naisele kiiret paranemist ja edukat naasmist tippsporti.