Valentina Truppa võitis koolisõidu MK lääne liiga viienda etapi

Nagu takistussõidus, nii on ka koolisõidus Maailmakarika Lääne-Euroopa liigas alles hooaeg täies hoos. Seekord tegi "vanadele kaladele" silmad ette noor itaallanna Valentina Truppa hobusel Eremo Del Castegno.

Ühele nädalale sattus sedapuhku koguni kaks MK etappi, sest mäletatavasti avasid Londoni horseshow just koolisõitjad, kes selgitasid neljanda etapi võitja, Laura Bechtolsheimeri, kolmapäeval. Sama nädala laupäeval ja pühapäeval aga startisid mitmed tippsportlased Reem Acra FEI World Cup Dressage viiendal etapil Frankfurti horseshow raames.

Kui laupäevasel GP-l tõestas oma staaristaatust taaskord Isabell Werth (GER) hobusel Don Johnson, võttes Monica Theodorescu (GER) ja Whisperi ning Dorothee Schneideri (GER) ja Diva Royali ees esikoha, siis vabakava oli sakslannale suur pettumus. Briljantsete hetkede vahele kogunes siiski piisavalt vigu, mis lennutasid Werthi pettumusttekitavale kuuendale kohale.

25aastane Truppa, kes GP napilt neljandana lõpetas, oli aga pühapäeval teisest puust. Programmi kõrghetkedeks olid suurepärased traavipikendused ning ühe käega sooritatud ühe-tagant jalavahetused. Veenva võidu kolmekordse olümpiavõitja Theodorescu ja Dorothee Schneideri üle saavutanud itaallanna asus sarja punktitabelis Patrik Kitteli järel teisele kohale. Kittel ja Toy Story, kes mäletatavasti võitsid Stockholmi etapi, suutsid Frankfurtis välja võidelda neljanda koha.

Truppa sõnul on Frankfurti areen üks tema lemmikuid, kuna tal on seal kolm korda õnnestunud võita noorte ratsanike Maailmakarika Finaal. Suvistel Euroopa Meistrivõistlustel Rotterdamis saavutati samuti tugev 13. koht.

Koolisõitjate järgmine mõõduvõtmine leiab ühes takistussõitjate ja rakendisportlastega aset Mechelenis järgmise nädala esmaspäevast reedeni (http://www.jumping-mechelen.com/en/home/)

Maailmakarika punktitabeliga saate tutvuda aadressil: http://eventcontent.hippoonline.de/648/docs/WorldCupDressage-Frankfurt2011.pdf

Frankfurti tulemused leiate: http://eventcontent.hippoonline.de/648/648zeitplanDEU.htm?style=hippo