Valgeranna Karika viis koju Kullo Kender

Valgeranna Karika võitjad Kullo Kender ja Striga. Foto: Pärnumaa Ratsaspordiklubi

Laupäeval ja pühapäeval, 14-15.juulil toimus järjekordne Valgeranna Karikas, mille raames selgitati ka Pärnumaa RSK takistussõidu meistrid erinevates arvestustes. Laupäeval võisteldi heitlikes ilmastikuoludes, sest lisaks kuumusele ja päiksele nähti ka äikest ja vihma. Pühapäeval seevastu tuli vastu pidada kõrvetavas kuumuses. Võistluste raames viidi läbi kümme parkuuri kõrgustel 60-130 cm, kus kahel võistluspäeval tehti kokku 276 starti. Võistluste põhisõidu ja Valgeranna Karika võitis Kullo Kender hobusega Striga.

Valgeranna Karika põhisõiduks oli handicap sõit kõrgustel 130/140cm. Karikat asus püüdma 12 paari, kusjuures kõik sõitsid rada kõrgusel 130 cm. Põhiparkuurist ümberhüpetele pääses kuus paari, kellest ka ümberhüpped läbisid puhtalt viis. Esikolmiku moodustasid sportlased, kes lõpetasid ümberhüpped sama sekundi sees. Napi eduga võitis Kullo Kender (RK Ruila Tall) ratsul Striga, kõigest 19 sajandikku aeglasemad olid Paul Argus (Tondi RSK) ja Farino. Kolmanda koha sai Annika Veerpalu (Nõo RK) hobusega Quentina. Neljanda ja viienda positsiooni hõivas Hanno Ellermann (ESHKS) vastavalt hobustega Graffiti ja Dixon.

Pühapäevase 120/125 cm tabel C parkuuris oli end proovile panemas 18 paari. Kiireima ajaga võttis võidu Paul Argus (Tondi RSK) hobusega Farino, teiseks sõitsid end Janely Saar (Pärnumaa RSK) ja Ilsonne V Bareelhof. Kolmandad olid Piret Ervald (Viru Ratsu) ja Joie De Ma Vie.

Tõusva raskusega 115 cm parkuuris oli parim Janely Saar (Pärnumaa RSK), seekord hobusega Thobias Lauwes Forever.

Parkuuris kõrgusega 100 cm osales kolmkümmend neli paari. Tõusva raskusega sõidus oli jällegi parim Janely Saar (Pärnumaa RSK) hobusega Mexicana, teise koha sai Lisanna Lepmets (Märjamaa SK) hobusel Dim Sum, kolmandad olid Minna Veedler (ESHKS) ja C-And-B.

Pühapäevast võistluspäeva alustanud sõidus kõrgusel 80 cm tegi parima soorituse Triini Viks (Vändra RSK) hobusel Grand Legend.

Laupäevasel võistluspäeval toimus viis erinevat parkuuri, kus selgusid ka Pärnumaa RSK takistussõidu meistrid. Meistritiitel anti välja kuues erinevas klassis.

Päeva alustas 60-70 cm parkuur, mille raames selgus ka Pärnumaa RSK meister väikeponide arvestuses. End proovile panemas oli 33 paari, neist kakskümmend kaks läbis raja vigadeta. Nii sõidu, kui ka meistrite arvestuse esikolmiku moodustasid Pärnumaa RSK esindajad. Võitis Marlen Ojaste poniga Wilhelmina, teise koha sai Hedi Voor-Voort poniga Donna ning kolmandad olid Birgit Adler ja Arabella.

Kahefaasilises 80 cm parkuuris osales nelikümmend kolm paari, kellest 9 pretendeeris ka Pärnumaa RSK poniklassi meistritiitlile. Raja mõlemad faasid läbis vigadeta koguni 21 paari. Kõrges konkurentsis tuli sõidu ja meistrite arvestuses võitjaks Birgit Adler (Pärnumaa RSK) poniga Retro, teise koha saavutasid Hedi Voor-Voort (Pärnumaa RSK) ja Donna. Sõidu arvestuses kolmandad olid Jekaterina Oleinik (SA Tallinna RK) ja Glamour. Meistrivõistluste pronksi said Kristina Lätt (Pärnumaa RSK) ja Rokit.

Laste ja harrastajate arvestuse Pärnumaa RSK meistrid selgitati parkuuris kõrgustel 90/100 cm. Avatud arvestuse ja lasteklassi meistritiitli võitis taas Birgit Adler poniga Retro, hõbemedal kuulus Margit Mõisale ja Ladyle, pronksile sõitsid end lasteklassis Elisabeth Käbin ja West Park-S. Avatud arvestuses teised olid Janely Saar (Pärnumaa RSK) ja Mexicana, kolmandaks sõitsid end Doris Mänd (ESHKS) ja Hetty. Harrastajate meistritiitli võitsid Karin Peks ja Panchita, hõbemedali omanikuks said Tiiu Saarniit ja Kent Lakes, pronksmedali sõitsid välja Grete-Brit Kuusik ja Bridney.

Kahefaasilises 110/120 cm parkuuris võttis võidu kahekümne kaheksa paari seast Siim Sinijärv (ESHKS) hobusega Cashmir, Pärnumaa RSK U25 meistriks krooniti Elisabeth Käbin hobusega West Park-S, hõbemedalile tulid Birgit Adler ja Lady ning pronksile Karolin Jaani ja Lord Fontaine.

Pärnumaa RSK seenioride meistrid selgitati 125 cm ümberhüpetega parkuuri raames. Sõidus osales kuus paari, kellest neli olid jahtimas ka meistritiitlit. Põhiparkuuri läbis vigadeta kolm paari – Janely Saar (Pärnumaa RSK) ratsudega Thobias Lauwes Forever ja Ilsonne V Bareelhof ning Frida Kristensen (ESHKS) hobusega Favorite. Sõidu võitis Janely Saar (Pärnumaa RSK) hobusega Thobias Lauwes Forever, neile kuulus ühtlasi ka seenioride meistritiitel. Sõidu arvestuses teiseks tulid  Frida Kristensen (ESHKS) ja Favorite ja kolmas koht kuulus jällegi Janely Saarele, seekord hobusel Thobias Lauwes Forever. Meistrivõistluste hõbe läks Taisi Viirele ja Baleriinile ning pronksmedali said Karolin Jaani ja Lord Fontaine.

Kõik Valgeranna Karika tulemused leiad siit: https://ratsanet.ee/events/1512?locale=et&year=2018