Valgerannas said hoo sisse mitmed karikasarjad

Siim Sinijärv ja Cashmir. Foto: Kaire Krass

19.mail sai imelist päikeselist ilma nautida Valgeranna takistussõiduvõistlusel. Võistluse raames toimusid Pärnumaa RSK Meistrivõistlused, Eggersmann Juunioride Suvekarika II etapp ning Freejump Lastekarika II etapp. Päeva jooksul viidi läbi viis parkuuri kõrgustel 70-125 cm. Põhisõidu parimad olid Katriin Sild (Nõo RK) ja Chockolate Blacky.

Korraldaja Janely Saar võttis võistluse kokku järgnevalt: “Palju starte oli madalamates klassides, ilmaga jällegi vedas. Oleme tänulikud kõigile, kes võtsid vaevaks tulla võistlema ja suur kummardus jällegi sponsoritele. Meil oli ka eriline auhind 80/90 handicap sõidus Reiu Tallide poolt – sadul väärtuses 1690€. Pole just väga tihti nii madalas sõidus sellist kallist auhinda, sadula võitis meie talli õpilane Hedi Voor-Voort Donnal. Järgmiseks aastaks on meil uuendusi varuks ning ootame jälle sama rohket startide arvu.”

Võistluspäeva alustati 70 cm puhtus-kiirus parkuuriga, kus osales viiskümmend kaks paari. Puhta soorituse ja kõige kiirema ajaga lõpetasid Karita Beilmann (Pärnumaa RSK) ja poni Kamane. Teise positsiooni hõivasid Catreen Rebeca Johanson (Suuresti RSK) ja Off Limit, kolmandad olid Grete Triisa (Viljandimaa RSK) ja poni Rokit. 70 cm kõrguses parkuuris selgusid ka Pärnumaa RSK MV parimad miniponide ratsanikud. Esimese koha said Karita Beilmann poniga Arabella, hõbemedali said Loore Mets ja poni Viktooria. Pronksi said Laureen Piirak ja Arabella.

80/90 cm puhtus-kiirus sõidus oli võistlustules koguni 77 paari. Kõrges konkurentsis noppisid võidu Hedi Voor-Voort (Pärnumaa RSK) ja Donna. Teise koha said Elisabeth Palm (Suuresti RSK) ja Riida ning kolmandad olid Kaari Orgusaar (Audruranna RSK) ja Talisman. Pärnumaa RSK MV poniratsanike parimad selgusid 80 cm parkuuris, kus kuldmedali teenisid välja ka avatud arvestuses võidu noppinud Hedi Voor-Voort ja Donna. Harrastajate meister selgus 90 parkuuris, kus ainsana osalenud Maarja Maksimov hobusega Cezanne lõpetasid puhta sooritusega.

Kahefaasilises 100 cm avatud arvestuse parkuuris lõpetasid raja vigadeta 22 paari. Parima tulemuse saavutasid Kirke Ilves (Suuresti RSK) ja Zahrazad. Teise tulemuse sõitsid välja Merlin Erm (Vändra RSK) ja Crosser, kolmandad olid Minna Veedler (ESHKS) ja C-and-B. Pärnumaa RSK meistrivõistluste arvestuses olid U16 klassis parimad Karita Beilmann ja Thobias Lauwes Forever.

Lisaks toimus 100 cm kõrgusel veel ka Freejump Lastekarika II etapp. Freejump Lastekarikas on 2019. aasta välihooajal seitsmest etapist ja finaalist koosnev takistussõidu karikasari U16 vanuseklassi sportlastele, kes võistlevad hobustel. Kõrgused on mitte madalamad kui 100 cm ja finaalis 110-115 cm (ümberhüpetega). Sel etapil oli võistlustules 27 paari, vigadeta sooritusi oli neliteist. Võidu viisid koju Hanna Smirnov (Tartu Kalevi RK) ja Tinstar Von Dalwigk Z. Liidrile veidi üle sekundi pidid alla vanduma Sille Voitk (Liivimaa RK) ja Wifi S. Kolmanda koha said Karl Urmas Sepp (Tallinna RSK) ja Velikaja Luga.

Puhtusele-kiirusele hüpati ka 110/120 cm handicap parkuuris. Avatud klassis oli võistlustules viiskümmend neli paari. Siim Sinijärv (Pärnumaa RSK) ja Casmir viisid koju esikoha, teised olid Janely Saar (Pärnumaa RSK) ja Thobias Lauwes Forever. Kolmanda koha said Kippen Närep (Märjamaa SK) ja poni Rosehill Fascination. Kõik eelpool mainitud paarid startisid kõrgusel 110 cm, 120 cm sõidu parimana lõpetas neljandal kohal jällegi Siim Sinijärv, sel korral hobusega Leander. 110 cm rajal selgusid ka U25 MV arvestuse parimad, kus oli võistlustules kolm paari. Puhta sooritusega said kuldmedali omanikeks Mariah Orover ja Quick Boy RP. Hõbemedali teenisid välja Taisi Viire ja Baleriin, kes lõpetasid raja samuti vigadeta. Ühe eksimusega said pronksi Elisabeth Käbinja West Park-S.

Võistlustele pani punkti ümberhüpetega 125 cm parkuur, kus võeti mõõtu mitmes erinevas arvestuses. Avatud arvestuses oli võistlustules kümme paari. Ümberhüpetele pääses neist kolm, kus parima sooritusega lõpetasid Katriin Sild (Nõo RK) ja Chockolate Blacky, teised olid eelmise sõidu võitjad Siim Sinijärv (Pärnumaa RSK) ja Cashmir. Kolmandad olid Taisi Viire (Pärnumaa RSK) ja Baleriin. MV arvestuses jäid esikohta jagama Siim Sinijärv ja Cashmir ning Taisi Viire ja Baleriin.

Eggersmanni Juunioride Suvekarikas on viiest etapist ja finaalist koosnev takistussõidu karikasari. Karikasari on avatud ERL’is registreeritud kuni 18-aastastele juuniorsportlastele. Kõrgused on vastavalt ERL’i kehtestatud juunioride EMV kvalifikatsiooninormidele, kuid mitte madalamad kui 120 cm ja finaalis 130 cm. II etapil oli Suvekarika arvestuses startis seitse paari, kus hüpata tuli 125 cm parkuuri. Vigadeta sooritusi põhiparkuuris ei olnud, parimaks tulemuseks jäi sel korral üks eksimine. Kuna aga ühe eksimusega lõpetanud paarid ümberhüpetel startida ei soovinud, jäid esikohta jagama Sille Voitk (Liivimaa RK) ja Wifi S ning Helena Ringo (Audruranna RSK) ja Kaid. Kolmanda koha said Heleene Pruunsild (ESHKS) ja Quince.