Valiti hobumiss ja hobumister nii inimeste kui hobuste hulgast

Ratsaklubi E-Rantch korraldas koostöös Eesti Fotoklubi ja Eesti Fotofestivaliga 23. juulil Pärnumaal Eesti esimese ratsutajatele ja teistele hobuhuvilistele suunatud meelelahutusliku „Ratsutajate Suvepäevad 2011“, kus lisaks ratsavõistlustele valiti parim paar ning hobumiss ja hobumister nii inimeste kui ka hobuste hulgast. Üritus läks korda ja toimub kindlasti ka järgnevatel aastatel.

Hobumissi ja -misteri valimisi juhatasid tuntud näitejuht ning Pärnu Hansapäevade peakorraldaja Mart Tõnismäe ja tuntud hobusekasvataja ning treener Maie Kukk. Võitjad selgitati välja publiku hääletamise tulemusel. Hobumissi ja -misteri võistlusel osalemiseks pidi olema kas ilus hobune või huvitavalt riides inimene.

Hobuste hulgast pälvis hobumissi tiitli mära Weda ja hobumisteriks sai täkk Cocain. Inimeste hulgast pälvis hobumissi tiitli enda disainitud kleidis rahvusvahelise modelli ja põllumajandushariduse taustaga Nancy Freiberg. Hobumisteri tiitli pälvis Gongo-Gongo lõuna Brasiilia Mongol Janari Kohv. Parima paari tiitli pälvis Kailyn Koidumaa märaga Unata. Maastikusõidu võitis Marie Kristiin Kivisäk ruunal Maurus, tünnisõidus oli kaks arvestust, millest ühes võitis Anne-Mai Müürsepp märal Witchita ja teises Kailyn Koidumaa ruunal Shanell.

Hobumissi ja -misteri valimisi tuli pildistama ka tuntud alpinist-fotograaf Jaan Künnap, kes enda sõnul on viimased 20 aastat osalenud enamikes Eestis toimunud missivalimistel. Fotograaf Jaan Künnap rääkis ka, et on varem ise ratsutamisega kokku puutunud ja pildistanud hobuseid erinevates riikides, sh. mägedes.

Ratsutajate suvepäevi jäädvustasid nii pildis kui videos Kultuuriühing Eesti Fotofestivali juhataja Don Simon A. Tompel koos oma meeskonnaga ning samal nädalavahetusel Eesti Fotoklubi poolt korraldatud Pärnumaa Fotolaagris osalejad. Pildid pannakse üles fotoklubi ja fotofestivali veebikeskkonnas augusti alguses.

Täname kõiki kes kaasa aitasid ja osalesid ning eriline tänu ka suurtoetajatele, kes aitasid korraldada: Don Simon A. Tompel, Eesti Fotoklubi, Eesti Fotofestival, Eventech, Käära Puhketalu, Mart Tõnismäe, Maie Kukk ja neile kes panid välja hulgaliselt häid auhindu: Siidilabor.com – eksklusiivsed käsitööna valmistatud ehted ja lipsud, Carnauba.ee – puhastusvahendid, TouchSmart – puhastusvahendid, Lealilled.ee – kinkekimbud, horse24.ee – ratsavarustus, Eko Rõivad – sooduskaardid, Odium autokool – BE kat autojuhi kursuse sooduskaardid, Roman Kiveste – söödad, Käära Puhketalu – 5 tunnised kanuumatkad.

Ratsaklubi E-Rantch, kes tegeleb muuhulgas ka hobukultuuri ja ratsaspordi populariseerimise ja arendamisega, plaanib korraldada ratsutajate suvepäevi igal aastal, et see kujuneks Eesti ratsutajate jaoks üheks märkimisväärseimaks sündmuseks, kus kord aastas saab aja maha võtta ja koos perekonna ja teiste hobusesõpradega seltskondlikult ning meelelahutuslikult aega veeta.

Valik pilte aadressil: www.e-rantch.com/meedia/23.07.2011/

Anne-Mai Müürsepp

Ratsaklubi E-Rantch juhataja

Ratsaklubi E-Rantch