Valitsevad Eesti meistrid Urmas Raag ja Van Damme võitsid Riia MK-etapi

Urmas Raag ja Van Damme Riia GP autasustamisel. Foto: World Cup Riga 2021 Facebook.

Eelmisel nädalavahetusel, 20.-22. augustini võtsid takistussõitjad mõõtu Riias, kus peeti CSI2*-W ja CSIYH1* võistlus, mille olulisimaks sõiduks oli kindlasti pühapäeval toimunud Grand Prix sõit kõrgusel 140-160 cm, mille võitis nädal varem seenioride klassis takistussõidu meistriks kuulutatud Urmas Raag enda kasvatatud hobusel Van Damme.

Grand Prix sõidus startis 29 võistluspaari ja sõit peeti ümberhüpetele. Venelasest-lätlasest ehk Vladimir Platovist ja Ivo Mikelsonist koosnenud rajameistritiim oli väljakule seadnud 12 tõket ja sportlastel tuli sooritada 15 hüpet. Palju oli väljakul seotud vahesid ning lisaks üks kahene ja üks kolmene süsteem. Põhiparkuuri sõitsid vigadeta kolm võistluspaari: meie mees ja valitsev eesti meister Urmas Raag, äsja Tokyost saabunud Kristaps Neretnieks ja Saudi Araablane Abdullah Alsharbatly. Kristaps oli küll ümberhüpetel kõige kiirem, kuid üks viga andis neile kolmanda koha. Teised kaks sõitsid ümberhüpped vigadeta ja meie õnneks olid Urmas Raag ja Van Damme piisavalt kiired, et viia endaga nii esikoha auhinnaraha kui ka karikas ja võidutekk. Lisaks muidugi ka hunnik kuulsust. Meie sportlasi mahtus aga esiviisikusse veel. Nimelt noppis neljanda ja viienda koha endale Gunnar Klettenberg, tehes seda hobustel B Captain Norman ja Esprit du Buisson. Mõlema hobusega tegi Gunnar põhisõidus ühe vea. Auhinnalistele kohtadele pääsesid ka üheksandana Tiit Kivisild ja Haloubet, kümnendana Erik Aedviir ja Cahir N ning üheteistkümnendana Kullo Kender ja Go For It.

Urmas Raag ja Van Damme, Riia GP võitjad.
Gunnar Klettenberg Riia GP autasustamisel. Foto: World Cup Riga 2021 Facebook.

Lisaks GP-s saadud väga headele kohtadele naasesid meie sportlased Lätist veel mitmete võitude ja auhinnaliste kohtadega.

REEDE

Kohe esimese päeva esimene sõit õnnestus võita ka nädal varem Ruilas toimunud meistrivõistlustel häid tulemusi näidanud Mia Marleen Lannol, kes sõitis hobusega Brennet 120 cm kõrguse kahefaasilise sõidu vigadeta ja kõige kiirema ajaga. Ega selles sõidus teistele eriti võimalust ei antudki, sest ka kohad 3-8 kuulusid meie sportlastele: kolmandana lõpetas Jessica Raide ja Highscore B, neljandana Stanislav Teder ja Funky Blue, viiendana Andres Udeküll hobusel Jazz, kuuendana Lenna Loore Sillandi ja Quick Boy RP, seitsmendana Romi Emily Roomet ja Aztec de Koekenhuyze ja kaheksandana Kullo Kender hobusel Stellaria.

Reedese võistluspäeva esimese sõidu parimad.

Ka esimese päeva teise sõidu võit tuli Eestisse. See oli noortele hobustele mõeldud kahefaasiline sõit kõrgusel 120/125 cm. Noori hobuseid oli stardis 24, kellest 8 sõitsid mõlemad faasid vigadeta. Neist kõige kiirem ja kõige puhtam oli 6-aastane Kristallo, kellel juhiks Hanno Ellermann. Nad olid üle kahe sekundi kiiremad teisel kohal lõpetanud Renek Rosenbergist ja Cioranast. Kuuenda auhinnalise koha noppis Urmas Raag hobusel Dutchy.

Hanno Ellermann ja Kristallo autasustamisel.
Urmas Raag ja Dutchy.

Noorte hobuste sõidule järgnes kahefaasiline avatud klassi sõit kõrgusel 130 cm, milles meie omadest olid parimad viiendana lõpetanud Renek Rosenberg hobusel CC Skyfall TT ja kuuendana lõpetanud Urmas Raag hobusel Gardenhill Lad. Mõlemad võistluspaarid sõitsid kaks faasi vigadeta. Sõidu võitis meile vägagi tuntud leedukas Andrius Petrovas.

Renek Rosenberg ja Skyfall autasustamisel.

Mitu ahinnalist kohta tuli meie sportlastele ka järgnenud 140 cm kõrgusest avatud klassile mõeldud kiirus-puhtus parkuurist. Parkuuri sõitis vigadeta 10 võistluspaari ning meie omadest oli kõrgeimal kohal Urmas Raag hobusel Ventisette, kes tulid teiseks. Esiviisikusse mahtus veel neljandana lõpetanud Kullo Kender hobusel Stellaria ja viiendana lõpetanud Paul Argus hobusel Jay-Z Bee.

LAUPÄEV

Teisel võistluspäeval peeti neli võistlusala, millest ühe võitis meie sportlane Rein Pill hobusel Jambville. Tegemist oli noortele hobustele mõeldud kiirus-puhtus parkuuriga kõrgusel 120/125 cm. Puhaste paberitega läbis raja 11 sportlast ning lisaks Reinule oli auhinnalisel kohal ka Hanno Ellermann, kes noppis neljanda koha hobusega Hoshi No Senshi K.S.H ja viienda koha esimesel päeval sama sõidu võitnud Kristalloga. Seitsmenda ja kaheksanda auhinnalise koha võttis endale Renek Rosenberg hobustega Ciorana TT ja Cianna.

Rein Pill ja Jambville autasustamisel.

Laupäeva hommikul peetud kiirus-puhtus parkuuris kõrgusel 120 cm oli meie omadest edukaim teisena lõpetanud Grete Veske hobusel Zinzino. Kuuenda auhinnalise koha saavutas selle sõidus Triinu Riisberg hobusel Isthar Esqui.

Kolmanda parkuurina peeti sel päeval jokkeriga sõit kõrgusel 135 cm, milles meie omadest oli parim Siim Sinijärv hobusel Eddy, kes oli üheks võistluspaariks 11-st, kes läbis parkuuri vigadeta. Kuuenda auhinnalise koha saavutas selles sõidus Berit Lehtsaar hobusel Solei Solei. Vigadeta sõitsid ka Ivo Ots ja Maarja Martinson.

Siim Sinijärv ja Eddy autasustamisel.

Päeva viimasena peeti kahefaasiline sõit kõrgusel 140 cm. Selles parkuuris startis 35 võistluspaari. Sõidust võttis kaksikvõidu Kristaps Neretnieks, kellele järgnes kolmandana Urmas Raag hobusel Van Damme. Vaid kolm sportlast läbis kogu raja vigadeta. Viiendal auhinnalisel kohal lõpetas parkuuri Paul Argus hobusel Jay-Z Bee.

Urmas Raag autasustamisel.
Paul Argus ja Jay-Z Bee autasustamisel.

PÜHAPÄEV

Reedele sarnaselt algas ka pühapäev meie jaoks võiduga. Noortele hobustele peetud sõit õnnestus taas võita Hanno Ellermannil ja Kristallol, kes sõitsid ümberhüpetele peetud sõidus nii põhiparkuuri kui ka ümberhüpped vigadeta. Neile järgnesid teisel kohal Renek Rosenberg ja Ciorana TT, kes olid ühed kolmest võistluspaarist, kes sõitsid ka ümberhüpped vigadeta. Ka neljanda koha võttis Hanno Ellermann, seda hobusel Hoshi No Senshi K.S.H, kes tegid ümberhüpetel ühe vea.

Renek Rosenberg ja Ciorana TT autasustamisel.

Eestlaste võidulaine jätkus, kui järgmisena peetud 135 cm kõrguse ümberhüpetega sõidus oli kiireim Stanislav Teder hobusel Shelby. Selles sõidus ei olnud ühtki sportlast, kes oleks ka ümberhüpped vigadeta läbinud. Põhiparkuuri lõpetas vigadeta seitse sportlast. Tederile järgnes teisel kohal Berit Lehtsaar hobusel SoleiSolei.

Stanislav Teder autasustamisel.
Berit Lehtsaar ja Solei Solei autasustamisel.

Lisaks GP sõidule, mille ülevaade on artikli alguses, lõpetas Riia MK etapi võistluse ümberhüpetele peetud sõit kõrgusel 125 cm. Selle võit läks küll lätlasele, kuid teisel kohal lõpetas Mia Marleen Lanno hobusel Brennet ning kolmandal Maarja Martinson hobusel Contigo Bay. 33-st sportlasest sõitis põhiparkuuri vigadeta 9 ning neist omakorda ümberhüpped ka vigadeta vaid neli sportlast. Auhinnalisel kuuendal kohal lõpetas ka Triinu Riisberg hobusel Isthar Esqui, kes kogusid ümberhüpetelt ühe veaga neli karistuspunkti.

Palju õnne meie sportlastele ja aitäh heade emotsioonide eest!