Valkenswaardi LGCT Grand Prix koduvõit Schuttert’ile, Rome Gladiators parim GCL etapil

Frank Schuttert. Foto: Stefano Grasso/LGCT

Möödunud nädalavahetusel leidsid Hollandis Valkenswaardis aset järgmised Longines Global Champions Touri (LGCT) ja Globals Champions League’i (GCL) etapid. LGCT Grand Prix võidu võttis väga napilt Frank Schuttert hobusega Chianti’s Champion. GCL etapivõidu võttis mõlemas osavõistluse kokkuvõttes ainsana nulliga sõitnud Rome Gladiators (Constant van Paesschen ja Marlon Modolo Zanotelli).

Laupäeva pärastlõunal peetud LGCT Grand Prix’sse olid eelnevast kvalifikatsioonisõidust pääsme lunastanud 34 sportlast. 155/160 cm kõrgusel peetud GP kvalifikatsiooni võitis Ludger Beerbaum hobusel Chiara. Hoolimata sellest, et Uliano Vezzani ehitatud rada oli tehniline, läbisid 11 sportlast põhiparkuuri vigadeta ja jõudsid ümberhüpetele. kellest kodupubliku rõõmuks tervelt neli olid Suurbritannia esindajad. Kuuenda võistlejana ümberhüpetel startinud Frank Schuttert sõitis puhta sõidu juures välja kiireima aja, milleks oli 39,89 sekundit. Vaid 1 sajandiku võrra aeglasemalt sõitis Marcus Ehning hobusega Cornado NRW, mis andis talle teise koha. Kolmandaks platseerus samuti sakslane, kelleks sel korral oli Christian Ahlmann hobusega Tokyo, Saades samuti kirja järjekordse puhta sõidu ajaga 41,01 sekundit. Viimase topeltnulliga kindlustas endale neljanda koha Niels Bruynseels hobusega Cas de Liberte Z. Ülejäänud ümberhüppajad lõpetasid kõik ühe veaga.

Foto: Stefano Grasso/LGCT

Schuttert, kes kindlustas endale nüüd Prahas toimuva LGCT Super Grand Prix pääsme, oli pressikonverentsil lausa sõnatu. “See oli minu esimene 5* Grand Prix võit. Ma ootasin seda hetke väga ja võita oma kodupubliku ees on imeline ning unistuse täitumine. Ma ei oodanud seda üldse!” sõnas võitja.

Maher hoiab jätkuvalt LGCT üldarvestuse liidrikohta 270 punktiga. Harrie Smoldersi 234 punkti hoiavad teda teisena ning kolmandaks tõusis Alberto Zorzi, kes jääb Smoldersist maha ühe punktiga.

GCL etapil osutus teist korda sel hooajal võidukaks Rome Gladiators (Constant van Paesschen ja Marlon Modolo Zanotelli), lõpetades kokkuvõttes ainsana null karistuspunktiga. Kodumeeskond Valkenswaard United (Marcus Ehning ja Alberto Zorzi) tegi kiire nelja, mis andis neile teise koha ning kolmandana lõpetas viie karistuspunktiga Doha Fursan Qatar (Bassem Mohammed ja Michael Whitaker).

Rome Gladiators. Foto: Stefano Grasso/GCL

London Knights juhib kindlalt GCL üldarvestust, olles kogunud 304 punkti. Valkenswaard United on hetkel teine 286 punktiga ning kolmandaks tõusis Rome Gladiators 225 punktiga.

LGCT ja GCL järgmised etapid toimuvad Roomas 6.-8. septembril.

Valkenswaardi tulemused leiate siit