Valminud on võimlemisharjutuste kava ratsasportlastele

Eesti Ratsaspordi Liit koostöös Audentese Spordikooli personaaltreeneri Marko Sildojaga on kokku pannud erinevatest harjutustest koosneva treeningkava ratsutajale, mis leitav ka meie koduleheküljel.

ERL-i spordidirektori Riina Pilli sõnul on harjutuste sisuks ratsutajale vajalike lihasgruppide, taskaalu ja koordinatsiooni arendamine. Kava kasutamine toimub kõige tõhusamalt jõusaalis, kuid palju harjutusi on võimalik teha ka lihtsalt kodustes tingimustes. Programm on koostatud arvesse võttes seda, et varasem üldfüüsiline koormus on olnud üsna väike.

Üldfüüsiline ettevalmistus on Pill seisukohalt ratsasportlasele väga vajalik, sest ühe-kahe hobusega ratsutamine üldjuhul ei anna piisavalt koormust, kuid samas võistlusolukord nõuab sportlaselt piisavat vastupidavust.

Hobumaailm soovitab treeningkavaga tutvuda ning soovib sisukaid ja arendavaid treeninguid. Treeningkava leiate aadressidelt http://hobumaailm.eehttp://dev.hobumaailm.ee/cms/wp-content/uploads/old-images/Treeningprogramm%20ratsutajale%201.pdf ja http://hobumaailm.eehttp://dev.hobumaailm.ee/cms/wp-content/uploads/old-images/Treeningprogramm%20ratsutajale%202.pdf .