Van der Vleuten ja Scandinavian Vikings poodiumi kõrgeimal astmel Monacos

Maikel van der Vleuten ja Beauville Z. Foto: Stefano Grasso

Global Champions etapid jätkusid möödunud nädalavahetusel Monacos. LGCT Grand Prix’s võtsid väga napi võidu Maikel van der Vleuten ja Beauville Z, GCL parimaks osutus Scandinavian Vikings (Evelina Tovek ja Geir Gulliksen).

LGCT GP’s oli stardis 35 võistluspaari. Frank Rothenberger, kes oli just ehitanud ühe hooaja nõudlikuima raja Estorilis, ei täinud järelandmisi ka Monacos, mille areen üks hooaja väikseimaid. Üksikult raja lõpus seisnud lattaed põhjustas omajagu peavalu, kuid parkuuri raskusest hoolimata läbisid selle vigadeta 10 paari.

Õnn oli sel korral Maikel van der Vleuteni ja Beauville Z’i õuel, kes edestasid ümberhüpetel puhta soorituse juures vaid 0,06 sekundiga Bassem Mohammedit ja Gunderit. Kolmas koht kuulus tol õhtul Julien Epillard’ile, kelle partneriks oli Usual Suspect d’Auge. Võiduga kindlustas van der Vleuten endale ka Praha LGCT Super Grand Prix pileti.

Bassem Mohammed ja Gunder. Foto: Stefano Grasso
Julien Epillard ja Usual Suspect d’Auge. Foto: Stefano Grasso

Üldarvestust juhib jätkuvalt Pieter Devos 206 punktiga, kelle lähim konkurent on Ben Maher 199 punktiga ning palju ei jää maha Daniel Deusser 190 punktiga.

Global Champions League’is oli poodiumi kõrgeimal astmel sel hooajal esmakordselt Scandinavian Vikings (Evelina Tovek ja Geir Gulliksen), lõpetades mõlemad osavõistlused parimana. Kodumeeskond Monaco Aces (Laura Kraut, Julien Epillard ja Marlon Modolo Zanotelli) ning kolmas koht kuulus Doha Falcons’ile (Jur Vrieling ja Bassem Mohammed).

GCL poodium. Foto: Stefano Grasso

GCL üldarvestust juhib Shanghai Swans 184 punktiga, kellele järgneb Madrid In Motion 181 punktiga ja London Knights 180 punktiga.

Kõik Monaco tulemused leiate siit!